Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Weekendowe atrakcje

Piątek, 23 września 2022, 13:48
Autor: red
Świebodzice: Weekendowe atrakcje
Fot. organizatorzy
Mamy dobrą wiadomość dla miłośników ochrony środowiska, szybownictwa oraz zabytkowych pojazdów. Zbliżający się weekend w Świebodzicach będzie wypełniony ciekawymi wydarzeniami.

W sobotę, 24 września, odbędzie się kolejna edycja akcji PosprzątajMY Świebodzice. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcji, spotykamy się o godz. 10:30 na parkingu przy stadionie, ul. Rekreacyjna. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w worki, rękawiczki, a następnie uda się w jedną z czterech lokalizacji wyznaczonych do sprzątania, tj. Ciernie, Zimny Dwór, Park Książański oraz teren przy Stadionie im. Ludwika Paluszaka. Dzięki uprzejmości Spółki ZGK uczestnicy zostaną dowiezieni w wyznaczone miejsce. Po zakończonym sprzątaniu zaplanowaliśmy blok edukacyjny dotyczący ochrony środowiska, a także ciepły poczęstunek. Miło nam poinformować, że w tym roku partnerem strategicznym jest firma Metal-Plast ze Świebodzic, przedsiębiorca gwarantuje m.in. worki lniane dla uczestników oraz ciekawe gry i zabawy edukacyjne w plenerze.

W przebieg akcji zaangażowane są także Spółki miejskie, ZGK, ZWiK oraz OSiR.

Głównym organizatorem akcji jest Miasto Świebodzice.

Tego samego dnia o godz. 10:00 zaplanowany jest także przejazd pojazdów zabytkowych, a dokładnie konkurencja rajdowa w ramach Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko- Jaworskiego. Zabytkowe pojazdy będą na świebodzickim Rynku przez godzinę.

W imieniu Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach oraz Muzeum Szybownictwa Polskiego zapraszamy na plenerową wystawę szybowców do Rynku.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00-17:00, w dniach: 24-25 września (sobota-niedziela). Pasjonaci szybownictwa będą mogli obejrzeć trzy historyczne szybowce, wykonać pamiątkowe zdjęcia, a także uzyskać ciekawe informacje na temat szybowców i szybownictwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group