Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1304
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wernisaż Jana Palichleba– „tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”

Środa, 23 listopada 2011, 7:43
Aktualizacja: 8:19
Autor: red
Świebodzice: Wernisaż Jana Palichleba– „tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”
Fot. użyczone
Utalentowany grafik Jan Palichleb tak pokochał Świebodzice, że już po raz drugi odkrył przed nami piękno miasta ukryte w czarno–białych grafikach.

Jan Palichleb w swoich pracach odzwierciedla to, co widzi i to, co czuje pod wpływem pięknych zakątków naszego miasta. Podczas piątkowego wernisażu w Miejskim Domu Kultury sprawił, że Świebodzice stały się nam bliższe. Po obejrzeniu prac Jana Palichleba z pewnością będziemy spoglądać na codziennie mijane budynki z większą troską i podziwem.

Otwarcie wystawy uświetnił recital instrumentalno - wokalny przygotowany przez Grażynę Pantal i Krzysztofa Michalskiego. Wśród przyjemnych dźwięków sopranu i fortepianowego brzmienia rozpoczęliśmy wieczór pełen zasłuchanej publiczności. Grafiki Jana Palichleba zgromadziły liczne audytorium, w tym Burmistrza Miasta Świebodzice Bogusława Kożuchowicza oraz jego zastępców: Ireneusza Zyskę i Zbigniewa Opalińskiego, burmistrzom towarzyszyły małżonki. Piękno świebodzickich grafik zauroczyło również członkinie Stowarzyszenia Trzeciego Wieku, które przybyły wraz z Panią Prezes Jolantą Sałek. Swoją obecnością dopisała również młodzież. To właśnie mieszkańcy Świebodzic sprawili, że miejsca przelane na papier, zaczęły żyć na nowo.
Wernisaż uatrakcyjnił konkurs wiedzy, zawierający pytania z Miejskiego Rocznika 2010. Najlepsi otrzymali Rocznik 2010 z pracami Jana Palichleba. Wystawa grafik "tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" potrwa do 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że Świebodzice to nasze miejsce i nasz dom. Panie Janku – dziękujemy i czekamy na kolejne prace.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group