Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wernisaż Jana Palichleba– „tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 23 listopada 2011, 7:43
Aktualizacja: 8:19
Autor: red
Fot. użyczone
Utalentowany grafik Jan Palichleb tak pokochał Świebodzice, że już po raz drugi odkrył przed nami piękno miasta ukryte w czarno–białych grafikach.

Jan Palichleb w swoich pracach odzwierciedla to, co widzi i to, co czuje pod wpływem pięknych zakątków naszego miasta. Podczas piątkowego wernisażu w Miejskim Domu Kultury sprawił, że Świebodzice stały się nam bliższe. Po obejrzeniu prac Jana Palichleba z pewnością będziemy spoglądać na codziennie mijane budynki z większą troską i podziwem.

Otwarcie wystawy uświetnił recital instrumentalno - wokalny przygotowany przez Grażynę Pantal i Krzysztofa Michalskiego. Wśród przyjemnych dźwięków sopranu i fortepianowego brzmienia rozpoczęliśmy wieczór pełen zasłuchanej publiczności. Grafiki Jana Palichleba zgromadziły liczne audytorium, w tym Burmistrza Miasta Świebodzice Bogusława Kożuchowicza oraz jego zastępców: Ireneusza Zyskę i Zbigniewa Opalińskiego, burmistrzom towarzyszyły małżonki. Piękno świebodzickich grafik zauroczyło również członkinie Stowarzyszenia Trzeciego Wieku, które przybyły wraz z Panią Prezes Jolantą Sałek. Swoją obecnością dopisała również młodzież. To właśnie mieszkańcy Świebodzic sprawili, że miejsca przelane na papier, zaczęły żyć na nowo.
Wernisaż uatrakcyjnił konkurs wiedzy, zawierający pytania z Miejskiego Rocznika 2010. Najlepsi otrzymali Rocznik 2010 z pracami Jana Palichleba. Wystawa grafik "tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" potrwa do 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że Świebodzice to nasze miejsce i nasz dom. Panie Janku – dziękujemy i czekamy na kolejne prace.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group