Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wernisaż koreańskiej malarki w Muzeum Dawnego Kupiectwa

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 15 czerwca 2012, 12:15
Aktualizacja: 12:16
Autor: red.
Fot. użyczone
Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy oraz Magdalena i Jarosław Kurzawa zapraszają w sobotę 16 czerwca o godz. 16.00 na wernisaż wystawy obrazów koreańskiej malarki Youn, Young–Kyoung „Miejskie abstrakcje”.

Artystka jest absolwentką Wydziału Malarstwa Orientalnego na Akademii Sztuk Pięknych w Seulu. Obecnie mieszka w Niemczech. W swojej twórczości posługuje się dwiema technikami: tradycyjną techniką sztuki orientalnej, polegającą na malowaniu tuszem na papierze koreańskim oraz techniką rozmazywania, „by odważnymi smugami przedstawić abstrakcyjne emocje, pomiędzy którymi zanurzone są współczesne miasta Korei”. Szczególne miejsce w jej twórczość zajmują widoki nowoczesnych dzielnic Seulu. Te industrialne pejzaże, całkowicie pozbawione ludzi, w pracach Youn, Young-Kyoung wydają się być przedstawieniami wymarłego, spokojnego miasta, choć pokazują tętniącą życiem stolicę.

W „Koreańskich pejzażach” Youn, Young-Kyoung „miasto ciągle rozszerza swoją nieprzyjazną przestrzeń przeciwko naturze, jednocześnie jest otoczone naturalnym światłem podczas ciemnej nocy, mglistego świtu i zmierzchu”. Pejzaże przekazują odczucia artystki, które powstają, „gdy wszystko rozprzestrzenia się nisko przy gruncie i staje się owinięte ogromną przestrzenią. Ta przemienia się w ogromne smugi, które z kolei rozmywają się i przesiąkają wzajemnie…”

Wystawa, której inicjatorami są Magdalena i Jarosław Kurzawa, potrwa do 30 czerwca bieżącego roku. Wstęp na wystawę wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group