Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wernisaż prac Patryka Nieczarowskiego

Środa, 8 maja 2013, 13:52
Aktualizacja: 13:55
Autor: red.
Świdnica: Wernisaż prac Patryka Nieczarowskiego
Fot. użyczone
Już w najbliższy piątek 10 maja w Wieży Ratuszowej, o godz.18.00 rozpocznie się wystawa prac Pawła Nieczarowskiego, autora między innymi krzeseł reżyserskich Festiwalu Reżyserii Filmowej. Już teraz serdecznie zapraszamy, a poniżej prezentujemy sylwetkę artysty.

Patryk Nieczarowski (alias Nieczar), urodzony w 1979 roku w Świdnicy. Studiował rzeźbę na Wrocławskiej ASP w pracowni prof. Jacka Dworskiego, później prof. Zbigniewa Makarewicza. Dyplom w 2003 roku. W okresie studiów praktykował klasyczną rzeźbę w kamieniu w pracowni Wrocławskiego Muzeum Miejskiego pod nadzorem artysty-rzeźbiarza Tomasza Rodzińskiego. Podczas praktyk powstało m.in. kamienne popiersie Bolesława Krzywoustego zdobiące dziedziniec Wrocławskiego Arsenału. W tym samym czasie współpracował z Wrocławskim Muzeum Archeologicznym, prowadząc zajęcia w zakresie sztuki płatnerskiej i dawnego rzemiosła. W okresie 2004-2009 związany ze stowarzyszeniem "Millennium" (Dolnośląskie Forum Środowiska Kulturowego) w ramach projektu rekonstrukcji grodu wczesnośredniowiecznego na Wrocławskich Partynicach. Razem z prof.dr.hab. Maciejem Trzcińskim (Uniwersytet Wrocławski, Muzeum Miejskie Wrocławia) współorganizował wiele imprez w ramach tego projektu.

Wszechstronny artysta plastyk, pracujący w wielu dyscyplinach, takich jak : rysunek, malarstwo, rzeźba w kamieniu, sztukatorstwo, odlewnictwo, kowalstwo, płatnerstwo, repuserstwo ,obróbka skóry oraz rogownictwo. Jedyny w Polsce artysta rzeźbiarz, stosujący dawne techniki płatnerskie w tworzeniu prac rzeźbiarskich. Rekonstruktor i twórca kolekcjonerskich okazów uzbrojenia ochronnego (w głównej mierze hełmów). Jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów z Europy i Australii. Znawca historii uzbrojenia ochronnego i historii obróbki metali, posiadający obszerną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie współczesnych i dawnych technik metaloplastyki artystycznej i użytkowej.

Współpracował z wieloma naukowcami i artystami specjalizującymi się w tej dziedzinie, a fotografie jego prac reprodukowano w różnych publikacjach popularno-naukowych oraz wykorzystywano podczas prezentacji, wystaw, referatów i produkcji filmowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group