Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Wernisaż wystawy prac Anny Sztuckiej „ Jeden artysta–trzy światy”

Piątek, 22 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Marcinowice: Wernisaż wystawy prac Anny Sztuckiej „ Jeden artysta–trzy światy”
Fot. www.marcinowice.pl
W ubiegły piątek 15 kwietnia 2016 r. w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy otwarta została wystawa prac Anny Sztuckiej „Jeden artysta–trzy światy”. Pani Anna Sztucka mieszka w położonej u podnóża góry Ślęży wsi Biała w gminie Marcinowice. Znajduje się tam jej pracownia i galeria.

W otwarciu wystawy w imieniu wójta gminy Marcinowice Władysława Gołębiowskiego udział wzięła Sekretarz gminy Alicja Synowska. Wręczyła artystce pamiątkowy album „Gmina Marcinowice na dawnych pocztówkach” podziwiając piękno wykonanych prac. Gmina Marcinowice jest zaszczycona, że artystka wybrała teren gminy jako centrum swojego życia i twórczości, odnajdując inspirację w jej malowniczych krajobrazach i pięknie natury.

Na wystawie artystka przedstawia swoje prace z zakresu: ceramiki, assemblage i malarstwa. Zainteresowana jest również innymi dyscyplinami sztuk wizualnych tj.: grafika cyfrowa czy rzeźba. Jej przygoda związana ze sztuką rozpoczęła się w dzieciństwie. Jako dziecko brała udział w wielu konkursach plastycznych, ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu, a następnie na Wydziale Ceramiki i Szkła we Wrocławiu obroniła pracę u profesor Ireny Lipskiej-Zaworskiej.

Spędziła 25 lat na emigracji w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Podróżowała przez ten czas szukając rozmaitych inspiracji. W szczególności podróże do Meksyku, który słynie z różnorodności braw i światła, wpłynęły na jej twórczość.
Maluje głównie w plenerze. Uprawia ceramikę, która przedstawia różnego rodzaju pojazdy, statki i inne przedmioty. Buduje również unikalne instalacje z materiałów wtórnych tj. złom i drewno, w które wkomponowuje swoje zdjęcia przedstawiające rośliny i pejzaże. Jest zafascynowana naturą i światem. Odzwierciedlając to w swoich pracach pragnie swoim indywidualnym stylem podzielić się z innymi.

Anna Sztucka brała udział w wielu indywidualnych jak i grupowych wystawach w Polsce i Kanadzie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wystawę do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, która potrwa do 8 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group