Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 830
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Weronika Bunij z II LO finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Poniedziałek, 18 marca 2013, 11:15
Aktualizacja: 11:17
Autor: red.
Świdnica: Weronika Bunij z II LO finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Fot. użyczone
Weronika Bunij z klasy I d odważnie stawiła czoła komisji składającej się z utytułowanych przedstawicielek katedry językoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego w trakcie ustnego etapu okręgowych zawodów XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dzięki temu awansowała do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu br.

Weronika była jedyną reprezentantką powiatu świdnickiego w gronie zaledwie 20 osób z całego Dolnego Śląska i na uwagę zasługuje fakt, że uczennica klasy pierwszej awansuje tak szybko do kolejnych etapów. Wielka w tym zasługa naszej humanistki, która interesuje się wieloma dziedzinami nauki, "pochłania" tony wartościowych książek i interesuje się ciekawymi zagadnieniami z zakresu kultury (nawet kognitywistyka nie jest jej obca ).

Już dziś trzymamy za nią kciuki, bo w kolejnym etapie czeka ją napisanie analizy porównawczej dwóch utworów literackich, a jej aktualnym zadaniem przygotowawczym jest także naukowe opracowanie dwóch tematów z zakresu historii literatury i językoznawstwa. Życzymy powodzenia!

Opiekunką olimpijki jest pani Mariola Mackiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group