Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: „Wesele” w Szkole Podstawowej w Marcinowicach

Czwartek, 14 września 2017, 9:17
Autor: red
Marcinowice: „Wesele” w Szkole Podstawowej w Marcinowicach
Fot. UG Marcinowice
8 września br. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyła się impreza kulturalna Narodowe Czytanie. Prawie cała Polska czytała 2 września, ale rok szkolny rządzi się swoimi prawami, dlatego czytanie odbyło się później.

W tym roku zaproszeni goście: wójt gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Pani Bożena Lema, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach Pan Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Maria Wasilewska, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Pani Iwona Wiśniewska, dyrekcja Szkoły Podstawowej, nauczyciele i uczniowie zmagali się z tekstem Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Czytający musieli poradzić sobie z tekstem dramatu oraz elementami gwary. O tym, jak wspaniale radzili sobie z tym zadaniem, świadczy skupienie publiczności oraz gromkie brawa po zakończeniu czytania.

Organizatorzy wydarzenia państwo Bernadetta i Janusz Gaikowie dziękują wszystkim uczestnikom za odwagę publicznego głośnego czytania, wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do powstania scenografii oraz dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach za użyczenie zdjęcia. Zapraszamy za rok na kolejną edycję Narodowego Czytania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group