Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Wesoła Kokoszka" za nami

Czwartek, 27 października 2011, 13:02
Aktualizacja: 13:04
Autor: red.
Region: "Wesoła Kokoszka" za nami
Fot. użyczone
25 października 2011 r. już po raz dziewiąty Zespół Szkół w Marcinowicach gościł recytatorów klas II i III szkół podstawowych powiatu świdnickiego. W konkursie „Wesoła Kokoszka” uczestniczyło 18 dzieci z 9 szkół powiatu, dlatego wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudnym zadaniem dla jury. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania – świadczyły o tym pięknie recytowane wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej …

Jury po długich obradach postanowiło nagrodzić:

Jakuba Kuryło ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy za interpretację wiersza Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”, Nicole Ochocką ze Szkoły Podstawowej w Pszennie za opowieść o ślimaku Jana Brzechwy oraz Karolinę Jakubowską ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy za wiersz Wandy Chotomskiej „Makaron”.

Wyróżnienia zdobyły: Wiktoria Łukowska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy i Maria Bielecka ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

Nagrody, upominki dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury oraz dyrektor Zespołu Szkół w Marcinowicach.

Konkurs zorganizowany został dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach oraz biblioteki Zespołu Szkół w Marcinowicach a pod patronatem Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
Organizatorzy był pełni podziwu dla zaangażowania dzieci i ich opiekunów w przygotowanie do konkursu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group