Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wesprzyj seniora

Piątek, 6 listopada 2020, 11:04
Autor: red
Świdnica: Wesprzyj seniora
Fot. UM Świdnica
Wesprzyj seniora w czasie pandemii.

Gmina Miasto Świdnica przystąpiła do rządowego programu „Wspieraj Seniora”. Jego celem jest zapewnienie usługi wsparcia osobom w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze czy środki higieny osobistej.

Realizatorem Programu w Świdnicy jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z wolontariuszami. Realizacja programu potrwa do 30 grudnia 2020 r.

Jak będzie działał program?

Osoba starsza, samotna w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię (22 505 11 11) uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Następnie Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze czy środki higieny osobistej. Oczywiście koszt zakupów pokrywa Senior.

Z programu nie mogą korzystać seniorzy, którzy już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych, czy specjalistycznych usług opiekuńczych.

Potrzebni wolontariusze

Chcesz pomóc seniorowi? Masz czas i możliwość zrobienia zakupów osobie potrzebującej, umówić wizytę lekarską czy wyprowadzić psa na spacer?

Wejdź na stronę https://wspierajseniora.pl/ wypełnij ankietę i w ten sposób znajdziesz się w bazie wolontariuszy.

Zarówno osoby wymagające wsparcia jaki i kandydaci na wolontariuszy mogą kontaktować się bezpośrednio z pracownikiem MOPS pod nr tel. 723 423 264, który udzieli wszelkich informacji na temat Programu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group