Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Weź udział w duathlonie

Piątek, 25 stycznia 2019, 19:11
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2019, 9:14
Autor: red
Świdnica: Weź udział w duathlonie
Fot. Wiktor Bąkiewicz/UM Świdnica
Marconi Duathlon Świdnica to nowa impreza sportowa, która odbędzie się w Świdnicy już 5 maja. W Urzędzie Miejskim w Świdnicy podpisana została umowa z firmą Marconi – sponsorem tytularnym wydarzenia. Porozumienie o współpracy podpisała prezydent Świdnicy, Beata Moskal–Słaniewska i właściciel firmy Marcin Markiewicz.

Marconi jest także partnerem imprezy sportowej Marconi Indoor Triathlon Świdnica. Przypomnijmy, że z udziałem prywatnych sponsorów odbywają się już w mieście takie wydarzenia jak: RST Półmaraton Świdnicki, Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA, Dabro-Bau Furia Świdnicka oraz AKTYWNI24 - Galeria Świdnicka.

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Organizator zawodów w Świdnicy oferuje możliwość wzięcia udziału w wyścigu na dwóch różnych dystansach:
 CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
 SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu

Na Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych. Zawody organizowane będą w formule non drafting, dzięki czemu można wystartować na dowolnym rowerze. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim, gdzie zlokalizowana będzie także strefa zmian oraz miasteczko zawodów, co zdecydowanie wpłynie na frekwencję kibiców podczas startów i spowoduje, że impreza będzie niezwykle widowiskowa.
Każdy z pewnością znajdzie zatem coś dla siebie. Usatysfakcjonowani powinni być zarówno długodystansowcy, jak i sprinterzy, ale przede wszystkim wszyscy sympatycy duathlonu i jazdy po dobrze przygotowanych, asfaltowych trasach. Zawodnicy duathlonu, którzy nie posiadają szosówek lub czasówek, wezmą udział w klasyfikacji City Bike Competition.

Dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego, firmy Marconi ceny za pakiet startowy zaczynają się już od 69 złotych. Warto pospieszyć się z zakupem pakietów startowych, ponieważ tylko pierwsza ich pula jest w najniższych cenach, a wraz z upływającym czasem będą się one zmieniać. Zapisy dostępne są na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4390.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: https://duathlonswidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group