Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Weź udział w konkursie plastycznym "Orzeł Biały – nasza duma"

Piątek, 5 stycznia 2018, 15:01
Aktualizacja: 17:02
Autor: red
Świdnica/REGION: Weź udział w konkursie plastycznym "Orzeł Biały – nasza duma"
Fot. organizatorzy
W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach jubileuszowych obchodów senator Wiesław Kilian współorganizuje konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma", który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z kl. IV-VII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.

Konkurs składa się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie. W kwietniu 2018 r. prace, które zwyciężyły podczas etapu okręgowego, zostaną zaprezentowane w Senacie podczas uroczystego spotkania z ich autorami. Wtedy też nastąpi ogłoszenie listy ogólnopolskich laureatów konkursu.

Jeszcze do 10 stycznia (środa) czekamy na zgłoszenia, które można przesyłać na adres biuro.kilian@wp.pl bądź dostarczyć osobiście do biur senatorskich w Wałbrzychu (ul. 1 Maja 3) bądź Świdnicy (Rynek 43).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group