Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Wianki adwentowe

Niedziela, 5 grudnia 2021, 11:34
Autor: red
Kalno: Wianki adwentowe
Fot. UM Żarów
Są jednym z symboli adwentowego wystroju kościoła. Wykonane zazwyczaj z gałązek drzewa iglastego, z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę adwentu.

Jak każdego roku, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna, przygotowują z okazji adwentu, piękne i kolorowe wianki. Kompozycje stworzone przez gospodynie z Kalna rzeczywiście zachwycały swoim wyglądem, a ponadto wykonane zostały z należytą starannością.

- Tworzenie wianków adwentowych to wielka frajda, wprowadza nas w klimat świąt i pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Podczas warsztatów, nasze panie wykazały się niesamowitą kreatywnością i zdolnościami, wymieniały pomysły i doświadczenia oraz porady. Każda wykonała po dwa wianki, tradycyjny adwentowy z 4 świecami oraz wianek na drzwi. Wianki będą poświęcone w kościele podczas Pierwszej Niedzieli Adwentu i zgodnie z tradycją w każdą niedzielę będziemy odpalać kolejne świece. Warsztaty zostały sfinansowane z wypracowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich środków finansowych, za które zakupiliśmy koła, świece, wstążki i różne ozdoby. Panie były zachwycone warsztatami, swoimi pracami oraz miłą atmosferą, a przede wszystkim wspólnie spędzonym czasem – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Wianki adwentowe są także pięknym elementem ozdobnym, można zawiesić je na drzwiach, położyć na wigilijnym stole, ozdobić nimi kominek, ścianę lub okno.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group