Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Więcej kontrolerów w autobusach

Czwartek, 15 lipca 2010, 8:39
Aktualizacja: 9:41
Autor: KO
Świdnica: Więcej kontrolerów w autobusach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Aż do października w autobusach świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego pojawiać się będzie codziennie więcej niż do tej pory kontrolerów. A już teraz wystawiają oni miesięcznie średnio 120 wezwań do zapłaty. Gapowicze bójcie się!

A najlepiej po prostu kupcie bilet. Można to zrobić np. przez komórkę za pomocą usługi moBilet.

– W Świdnicy działa kilkadziesiąt punktów sprzedaży biletów, do dyspozycji przez całą dobę są automaty w kilku punktach miasta. W razie potrzeby bilet można kupić u kierowcy, bądź przez telefon komórkowy. Problemu z zakupem biletów więc nie ma – twierdzi Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Jazda na gapę naprawdę się nie opłaca.

I może skończyć się w sądzie - do dzisiaj skierowanych do sądu grodzkiego zostało 1770 pozwów przeciwko osobom, które nie opłaciły kary za brak biletu w komunikacji miejskiej bądź nie okazały w autobusie lub w późniejszym terminie legitymacji uprawniającej do ulgi. Aż 900 osób odwiedza komornik (w windykacji komorniczej są pasażerowie, którzy musieli zapłacić nawet 500 zł kary). Za brak biletu kara wynosi 100 zł.

- Uiszczenie opłaty dodatkowej, potocznie nazywanej mandatem, bezpośrednio kontrolerowi zmniejsza ją do 50 zł, a zapłata należności w ciągu siedmiu dni sprawia, że pasażer na gapę wyjmie z portfela 70 zł – tłumaczy dyrektor Gleba. I zachęca do kupowania biletów.

Teraz MPK uczniom oferuje bilety wakacyjne. Na jedną strefę kosztuje on 16 zł, na dwie sąsiednie strefy – 18 zł, a na wszystkie strefy – 21 zł. Taki bilet uprawnia do zniżki na basen letni, szczegóły - tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group