Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Więcej na plac

Poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:46
Autor: red
Pastuchów: Więcej na plac
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Dodatkowe 30 tys. zł na sfinansowanie inwestycji budowy placu zabaw w Pastuchowie.

Dofinansowanie w tej wysokości pozyskała gmina Jaworzyna Śląska z programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2021” na montaż urządzeń zabawowych i siłowych w Pastuchowie.

Wcześniej gmina pozyskała 3 mln 300 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych na montaż urządzeń zabawowych i sprawnościowych we wszystkich sołectwach gminy oraz w Jaworzynie Śląskiej. Realizacja inwestycji już się rozpoczęła. Wyłoniono wykonawcę robót budowlanych w siedmiu lokalizacjach: Pastuchowie na dz. 222/1, Nowicach, Starym Jaworowie, Witkowie, przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej, przy Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka” ul. Westerplatte oraz na terenie istniejącego placu zabaw przy ul. Westerplatte, gdzie zostaną zamontowane urządzenia typu zjazd liniowy i street workout.

W Pastuchowie rozpoczęły się już prace demontażowe. Zamontowane tu zostaną urządzenia zabawowe przeznaczone dla dzieci, ale też zestaw do ćwiczeń siłowych street workout z elementami urządzeń siłowych i czworobok linowy z mini ścianką wspinaczkową.
Przedsięwzięcie obejmuje również zagospodarowanie terenu: wykonanie trawników, ustawienie ławek i koszy na odpady oraz wykonanie nawierzchni z piasku w strefach bezpiecznych urządzeń. Pojawią się także tablice z regulaminem określającym zasady korzystania z terenu i urządzeń jak również tablica informacyjna o projekcie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group