Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1024
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Więcej pieniędzy na sport w Żarowie

Czwartek, 5 lutego 2015, 12:24
Aktualizacja: 12:27
Autor: red.
Żarów: Więcej pieniędzy na sport w Żarowie
Fot. UM Żarów
Blisko 200 tysięcy złotych powędruje w tym roku do żarowskich klubów sportowych. W porównaniu do 2014 roku tegoroczna pula środków finansowych przeznaczona na działalność sportową została zwiększona o ponad 20 tysięcy złotych.

Pieniądze dla klubów sportowych przeznaczył burmistrz Leszek Michalak w ramach ogłoszonego konkursu dla wszystkich klubów sportowych z terenu gminy Żarów. To podobnie, jak inne gminy powiatu świdnickiego, ale zdecydowanie więcej od świdnickiego Starostwa Powiatowego, które w tym roku na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu przeznaczyło 40 tysięcy złotych. Nie wiadomo jeszcze, czy wsparciem ze strony powiatu zostaną objęte żarowskie kluby sportowe i organizacje, bo konkurs ogłoszony przez Starostwo Powiatowe zostanie rozstrzygnięty dopiero 11 lutego. Najwięcej, bo aż 95 tysięcy złotych tradycyjnie otrzymał Klub Sportowy "Zjednoczeni Żarów". - Dziękujemy za tegoroczne wyróżnienie, bo rzeczywiście tych pieniędzy jest zdecydowanie więcej. Ten rok to przede wszystkim dalsza praca z młodzieżą, liczne treningi i zawody, wyjazdy oraz szkolenia. Teraz naszym nadrzędnym celem jest utrzymanie się w czwartej lidze. Jesteśmy wysoko w tabeli i tego będziemy dalej pilnować. W imieniu wszystkich sportowców naszego klubu składam serdeczne podziękowania burmistrzowi Żarowa za dotrzymanie słowa. Stadion sportowy został w końcu ogrodzony i pojawiły się tam nowe trybuny sportowe. Nie jest to jeszcze koniec prac, które czekają nasz żarowski obiekt sportowy. Kolejne zmiany mają pojawić się tuż przed pierwszym meczem - mówił podczas podpisania umowy na dofinansowanie działalności klubu "Zjednoczeni Żarów" prezes Jacek Kaletowski.

Pieniądze na realizację zadań otrzymało dwanaście klubów sportowych: "Błyskawica" Kalno, "Zieloni" Mrowiny, "Zryw" Łażany, "Wierzbianka" Wierzbna i "Judoka" Imbramowice, a z Żarowa "Zjednoczeni Żarów", "Głęboka Purpura", TKKF "Chemik", "Goniec", "Piast 2008", "Harcek" i "Volley". - To bardzo ważny zastrzyk finansowy dla naszego klubu. Pieniądze pozwolą nam w dalszym ciągu szkolić młodzież. Dzięki temu sportowcy, w sezonie letnim wyjadą na dobrze zorganizowany obóz kondycyjny. W tej chwili klub się rozrasta i walczymy o trzecie miejsce w naszej grupie. Oczywiście kładziemy duży nacisk na to, żeby młodzież uczęszczała na zajęcia i brała w nich aktywny udział - podkreślał Andrzej Borowski prezes klubu sportowego "Volley" Żarów.

Ogółem zadania z zakresu sportu i kultury fizycznej na ten rok zamykają się kwotą 190 tysięcy złotych. - Co roku środki finansowe przekazywane na rzecz klubów sportowych są większe. I to cieszy nas koordynatorów tych działań, ale przede wszystkim cieszy samych sportowców. Jeżeli chodzi o działalność naszego klubu, w tym roku planujemy uczestniczyć w mistrzostwach Polski mężczyzn i kobiet amatorów. Przed nami także organizacja ośmiu turniejów koszykówki i siatkówki dla młodzieży - zaznaczał Kazimierz Bordulak przewodniczący Rady Sportu i prezes TKKF "Chemik" Żarów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group