Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Więcej sportowych aktywności

Sobota, 22 kwietnia 2017, 15:28
Autor: red
Dobromierz: Więcej sportowych aktywności
Fot. UG Dobromierz
Trzy szkoły podstawowe z terenu naszej gminy wyraziły chęć udziału w programie ,,Sprawny Dolnoślązaczek”, który finansowany jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego.

Program skierowany jest do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczną naukę w przyszłym roku szkolnym i obejmuje realizację dodatkowej godziny zajęć sportowych w tygodniu. Jego głównym założeniem jest przyczynienie się do zwiększenia zainteresowania kulturą fizyczną wśród najmłodszych Dolnoślązaków oraz ich rodziców i opiekunów.

,,Sprawny Dolnoślązaczek” obejmuje sześć zasadniczych bloków sportów z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.
- Program z pewnością pozwoli szkołom, nauczycielom, a przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom gminy na przeprowadzenie i uczestnictwo w ciekawych, dostosowanych do nowej podstawy programowej zajęciach – informuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group