Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wieczerza z mieszkańcami

Sobota, 24 grudnia 2022, 9:29
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wieczerza z mieszkańcami
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa w czwartek, 22 grudnia ponad 200 mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska spotkało się z władzami gminy na tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Nie zabrakło życzeń, występów artystycznych i wspólnego kolędowania.

W spotkaniu oprócz burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza i jego zastępcy Justyny Chrebeli wzięli także udział wiceminister Ireneusz Zyska, posłanka Ewelina Szydłowska-Kędziera, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, Artur Fiołek w imieniu ministra Michała Dworczyka, radni miejscy, sołtysi, przedstawiciele instytucji gminnych.

– Przez dwa lata pandemia uniemożliwiła nam organizację wigilii i cieszę się, że udało nam się wreszcie spotkać. Życzę Wam wesołych, spokojnych i przede wszystkim zdrowych świąt, a dzieciątko Jezus niech błogosławi Wam w każdym dniu nowego roku – mówił Grzegorz Grzegorzewicz. – To szczególny czas i spędzajmy go szczególnie, razem, w gronie bliskich nam osób. Spokojnych świąt ­– dodała Justyna Chrebela. Wigilia rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej ks. Marek Mielcarek. Do wspólnego kolędowania zaprosili natomiast członkowie zespołu „Jaworzynianie”.

W organizację wigilii zaangażowanych było wiele osób, m.in. pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, Urzędu Miejskiego oraz wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Seminarium działającego przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, Związku Emerytów i Rencistów w Jaworzynie, stowarzyszenia „Wspierajmy się 60+” oraz Marek Pojasek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group