Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1455
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Wieczór z lekturą

Środa, 6 kwietnia 2022, 15:46
Autor: red
Roztoka: Wieczór z lekturą
Fot. UG Dobromierz
W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce rozpoczęto realizację projektu pn. „2022 – Rok Polskiego Romantyzmu”. W ramach pierwszego zadania w piątkowe popołudnie uczniowie klasy VII A i VIII B uczestniczyli w popołudniowych zajęciach związanych z drugą częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Uczestnicy utrwalili swoją wiedzę na temat lektury w nietypowy sposób, rywalizując w dziesięciu zadaniach. Były wśród nich: gra dydaktyczna „Ja mam, kto ma?”, która sprawdziła dokładnie znajomość książki oraz kalambury i gra „Czółko”, polegające na odgadnięciu hasła związanego z lekturą za pomocą rysunków, gestów oraz skojarzeń. Uczniowie uzupełniali także karty Taboo oraz układali puzzle Trimino. Były również zadania interaktywne oraz escape room związany z głównymi bohaterami „Dziadów” oraz czytanie ze zrozumieniem fragmentu tekstu, który należało przedstawić za pomocą rysunku. Ostatnie zadanie polegało na odgadnięciu czternastu rekwizytów, związanych z fabułą dramatu.

Mistrzami wiedzy z zakresu drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza okazali się uczniowie klasy VII A, którzy uzyskali 57 punktów. Uczniowie klasy VIII B z liczbą 52 punktów musieli zadowolić się tytułem wicemistrzów. Wszyscy uczestnicy w nagrodę otrzymali pączki, jednak najpierw musieli odpowiedzieć na pytanie, jaki jest ich związek z książką.

Ogłoszono również konkurs indywidualny na najlepsze przebranie wybranego z drugiej części „Dziadów” ducha. I miejsce zajął Dawid Kłeczek z klasy VIII B, który zaprezentował się jako duch ciężki – Widmo Złego Pana. II miejsce przyznano duchom lekkim, czyli parze aniołków – w tej roli wystąpili uczniowie klasy VIII B: Marcin Fica i Nikola Kosmowska. Miejsce III ex eaquo przypadło Annie Boczanowskiej z kl. VIII B i Michalinie Suchojad z kl. VII A, które wcieliły się w rolę ducha średniego, czyli pasterki Zosi.

W zajęciach popołudniowych na temat II części „Dziadów” Adama Mickiewicza wzięło udział ponad dwadzieścia osób. Zorganizowano je w ramach „Wieczoru w szkole”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group