Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wieczór z tangiem w świdnickim teatrze

Poniedziałek, 14 października 2013, 13:04
Aktualizacja: 13:06
Autor: red.
Świdnica: Wieczór z tangiem w świdnickim teatrze
Fot. użyczone
Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Konsulat Republiki Włoskiej we Wrocławiu zapraszają na Wieczór z tangiem, który odbędzie się w środę 23 października o godzinie 18:30 w świdnickim teatrze. Na scenie obejrzymy występ tancerzy Pablo Moyano i Roberty Beccarini oraz pianisty Rosario Mastroserio. Wstęp na występ jest bezpłatny.

W ramach organizowanego przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie XIII Tygodnia Języka i Kultury Włoskiej na Świecie w świdniczanom zaprezentują się tancerze z akompaniamentem pianisty. W tym roku wydarzenia promujące włoską kulturę i język zagoszczą również w Świdnicy. Tradycyjnie w październiku organizuje się spotkania z muzyką, językiem nauką i sztuką włoską. Jest to cykl imprez promujących Italię organizowany przez Włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz krajowe Instytuty Kultury Włoskiej na całym świecie.

Dwa najważniejsze spotkania to 16 października 2013 - wystawa Giorgia De Chirico, z jego szkicami do sztuki D’Annunzia z 1934 roku, które nigdy do tej pory nie przekroczyły granic Włoch, oraz 18 października 2013 – koncert utworów Verdiego w wykonaniu I Cameristi della Scala z Mediolanu w Filharmonii krakowskiej. Miejsca, w których odbędą się pozostałe wydarzenia, są różnorodne: od Krakowa poprzez Wrocław, Świdnicę, Oleśnicę aż do Bielska Białej.

Para, która zaprezentuje się w Świdnicy Profesjonalni tancerze tanga salon i tanga escenario, charakteryzują się eleganckim i wyrafinowanym stylem pełnym dynamiki i ekspresji. Współpracują z najważniejszymi włoskimi teatrami biorąc udział w prestiżowych wydarzeniach artystycznych na światowym poziomie.

Obecnie jako członkowie zespołu Raffaela Paganiniego występują we włoskich teatrach w spektaklu “Momenti di Tango” (Chwile Tanga) a w sezonie zimowym 2013 jako para solistów wezmą dział w tournée w nowym przedstawieniu Miguela Angel Zotto “Zotto in Concerto”, które miało swój debiut podczas letniego sezonu w Teatro Petruzzelli w Bari. Prowadzą kursy tańca w Rzymie, gdzie kierują własną szkołą ‘Tango al Piso’ która specjalizuje się w nauce Tango salon. Prowadzą staże oraz występują podczas ważnych wydarzeń, festiwali, milongi i gali we Włoszech i za granicą.

Data: 23.10.2013, godzina: 18:30
Miejsce: Teatr Miejski, Rynek 43, Świdnica
Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona
Więcej informacji: http://www.sok.com.pl/tango/
Patronat honorowy: Konsulat Republiki Włoskiej we Wrocławiu

(ŚOK)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group