Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wiedza o samorządzie

Czwartek, 11 maja 2023, 11:35
Autor: red
Gmina Świdnica: Wiedza o samorządzie
Fot. Gmina Świdnica
Organizacja lekcji wiedzy samorządowej to ważny krok w kierunku zwiększenia świadomości i zaangażowania uczniów szkół podstawowych w życie samorządowe, a także wzmocnienia ich umiejętności i zdolności do skutecznego oddziaływania na procesy podejmowania decyzji na poziomie lokalnym.

W siedzibie Urzędu Gminy gościliśmy uczniów klasy VIIIa i VIIIb ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Gospodarzem spotkania był zastępca wójta Bartłomiej Strózik.

Taka lekcja była cennym doświadczeniem dla uczniów, którzy mogli zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonuje samorząd gminny i jakie zadania wykonują pracownicy urzędu, a także lepiej zozumieć jak ważną rolę pełni samorząd gminny w ich codziennym życiu i jakie korzyści płyną z aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Podczas spotkania w sali narad Urzędu Gminy zastępca wójta Bartłomiej Strózik wraz z sekretarz gminy Jadwigą Generowicz i skarbnik Anną Szymkiewicz omówili z uczniami takie tematy jak struktura i funkcjonowanie samorządu gminnego, budżet gminy, zadania i kompetencje władz lokalnych oraz sposoby, w jakie mieszkańcy mogą uczestniczyć w procesach podejmowania decyzji na poziomie lokalnym.

Tego rodzaju spotkania z pewnością przyczynią się do zwiększenia zaangażowania i aktywności społecznej wśród uczniów, a także zwiększą ich zainteresowanie tematyką samorządową i polityczną. Na zakończenie wizyty zastępca wójta wręczył wszystkim uczniom upominki, a wśród nich teksty Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group