Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Większy "Delfinek"

Niedziela, 31 stycznia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom: Większy "Delfinek"
Fot. www.strzegom.pl
Gmina Strzegom przewiduje powiększenie małej, przyszkolnej krytej pływalni "Dolnośląski Delfinek" o brodzik do zabaw dla dzieci ze ślizgawką wewnętrzną oraz niewielki kompleks odnowy biologicznej, w skład którego wejdą: sauna sucha i mokra oraz sauna infrared na podczerwień oraz jacuzzi.

Kryta pływalnia zostanie zlokalizowana przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu. Mała kryta pływalnia "Delfinek" będzie posiadać 4-torową nieckę basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m. By zwiększyć liczbę osób korzystających z nowego obiektu władze naszego miasta - po rozmowie z radnymi i mieszkańcami - postanowiły poszerzyć zakresu standardu pływalni o wspomniane wyżej elementy.

Gmina chce również wykorzystać odnawialne źródła energii, tj. instalacja fotowoltaiczna, pompy ciepła, układy odzysku ciepła oraz ewentualnie przystosować istniejącą przyszkolną kotownię olejową do pracy na paliwo gazowe. Ostatecznie i szczegółowo odnawialne źródła energii zostaną przyjęte po dokonaniu analizy techniczno-ekonomicznej w zależności od warunków lokalnych.

Realizacja zadania zamknie się w kwocie 6,5 mln zł, przy dotacji w wysokości 2,9 mln zł ze środków zewnętrznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group