Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 826
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wielka fuzja piłkarska w Świdnicy, będzie tylko jeden klub?

Czwartek, 27 stycznia 2011, 17:33
Aktualizacja: Piątek, 28 stycznia 2011, 14:55
Autor: MDvR
Świdnica: Wielka fuzja piłkarska w Świdnicy, będzie tylko jeden klub?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jest wielce prawdopodobne, że już wkrótce cztery świdnickie kluby: Zawisza, Gryf, Stal oraz Polonia zostaną zastąpione przez zaledwie jeden, który po połączeniu sił będzie mógł walczyć o wyższe cele. – Cztery kluby to zdecydowanie większe koszty, jeżeli piłkarze ręczni mogą trenować w jednym klubie, tak samo siatkarki, to dlaczego nie miałoby tak być w przypadku piłki nożnej – wyznaje Rafał Zączyk, radny PO.

Nie możemy dopuścić do tego, że będą powstawać co rusz nowe kluby piłkarskie, a każdy z nich będzie oczekiwał dotacji z miasta. Funkcjonowanie czterech zespołów, to zdecydowanie większe koszty, każdy musi trenować, wyjeżdżać na mecze. Dalsze rozczłonkowywanie środków pomiędzy kilka klubów piłkarskich będzie rodzić kolejne konflikty, dlatego chcemy, żeby powstał jeden prężny klub walczący o wysokie cele. Co najważniejsze, połączenie sił może odbić się korzystnie na sportowym wyniku – dodaje Rafał Ząbczyk.

Dalsze egzystowanie w obecny sposób nie jest możliwe, brutalne działania rynku doprowadzą do tego, że wygra najsilniejszy. Zdajemy sobie sprawę, że klubom będzie ciężko zaakceptować fuzję, np. w takim Gryfie, gdzie od pięciu lat młodzi piłkarze, zaangażowani rodzice i najbliżsi wypracowywali markę funkcjonując pod swoim szyldem, teraz może się to zmienić. Jeden klub byłby w stanie idealnie współpracować ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego, która miejmy nadzieję niedługo powstanie – tłumaczy Wojciech Kielka, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej.

Czy takie porozumienie między klubami w ogóle jest możliwe, jak wiemy z historii może być to bardzo trudne. – Nic na temat fuzji jeszcze nie słyszałem, nie wierzę jednak w powodzenie tego przedsięwzięcia. Najbliżej do współpracy jest nam z Gryfem, ten klub bardzo dobrze szkoli młodzież, która później mogłaby występować na boiskach wyższych klas rozgrywkowych. Naszym celem jest dobro świdnickiej piłki, jeśli będą jakiekolwiek rozmowy zasiądziemy przy stole i rozważymy każdą propozycję – mówi Tomasz Jamróg, dyrektor Polonii Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group