Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka inwestycja w małym Serwinowie

Wiadomości: Dobromierz
Poniedziałek, 19 października 2009, 14:50
Aktualizacja: 20:58
Autor: MaTa
Formalności związane z inwestycją zakończyły się podpisaniem umowy z wykonawcą na realizację zadania
Fot. użyczone
Władze Dobromierza rozpoczęły realizację inwestycji, której koszt wyniesie kilkanaście milionów złotych. Gmina przymierza się do budowy kanalizacji i oczyszczalni ścieków.

Wójt gminy Dobromierz, Czesław Drąg, już podpisał umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego. Dzięki temu gmina przystąpiła do budowy oczyszczalni ścieków w Serwinowie w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa systemu gospodarki ściekowej dla aglomeracji Dobromierz”. Pierwsze prace już się rozpoczęły, a roboty potrwają do końca września przyszłego roku.

- W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wartość robót określono na 3 miliony 401 tys. 886,25 złotych. Jest to ostatni z trzech rozstrzygniętych przetargów, który kończy niezbędne formalności i otwiera etap budowy kanalizacji i oczyszczalni ścieków na terenie Dobromierza i Serwinowa – informuje Katarzyna Szot z Urzędu Gminy Dobromierz.

W ramach inwestycji zostanie wykonana kompletna kanalizacja wsi Dobromierz i Serwinów oraz zostanie ukończona budowa pierwszego etapu oczyszczalni ścieków dla potrzeb skanalizowanych wsi. Ponad 4 miliony złotych pochłoną prace związane z budową kanalizacji, a ponad 3 miliony złotych sama oczyszczalnia. W ramach tych działań powstanie kolektor główny i przyłącza dostawców ścieków, którzy zostaną połączeni z oczyszczalnią.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group