Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – apel Policji

Wiadomości: Świdnica/Kraj
Piątek, 11 stycznia 2013, 3:55
Aktualizacja: 11:57
Autor: red.
Fot. archiwum
Już 13 stycznia po raz XXI zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której szczytny cel wzbudza podziw wielu milionów ludzi. Wolontariusze, jak co roku przystąpią do zbiórki datków. Z dużym zaangażowaniem i poświęceniem włączą się oni do akcji, która w wielu przypadkach będzie stanowiła dar życia. Tradycyjnie też razem z WOŚP zagra świdnicka Policja.

Mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących podczas XXI edycji Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, policjanci garnizonu świdnickiego aktywnie włączyli się w jego organizację. Spotykają się z szefami sztabów WOŚP i wolontariuszami zwracając uwagę, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze. W tym celu funkcjonariusze przekazują także materiały zawierające powyższe informacje.

Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będzie większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz operacyjnych. W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy powołany został zespół, który na bieżąco będzie monitorował stan bezpieczeństwa oraz będzie utrzymywał bezpośredni kontakt z lokalnymi organizatorami Wielkiego Finału. W ich skład wchodzą doświadczeni oficerowie Policji różnych specjalności.

Pamiętać należy, że w każdym społeczeństwie są osoby, które szukają okazji łatwego wzbogacenia się, w sposób sprzeczny z prawem, często na ludzkiej krzywdzie. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka drobnych wskazówek, których przestrzeganie na pewno przyczyni się do bezpieczeństwa wolontariuszy:

- Unikajmy miejsc rzadko uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery,
- Nie chodźmy sami, najlepiej zbierać datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów,
- W razie napadu nie starajmy się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętajmy, że Nasze zdrowie jest najważniejsze. Zapamiętajmy natomiast jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy,
- Podczas ucieczki sprawcy, głośno wzywajmy pomocy i jak najszybciej przekażmy Policji informację o kradzieży,
- Jeżeli podejrzewamy kogoś o złe zamiary, nie obawiajmy się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomić Policję,
- Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają,
- Nie zbierajmy pieniędzy w miejscach, gdzie jest duży tłok. Możemy nawet nie zauważyć zniknięcia puszki.

Zapamiętaj numery telefonów alarmowych: 997 lub 112 (połączenia bezpłatne)

Hojnych datków oraz spokojnego przebiegu akcji życzy Świdnicka Policja.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group