Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 511
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka rocznica Strzegomia

Wiadomości: Strzegom
Sobota, 9 czerwca 2012, 8:24
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
Fot. użyczone
Gmina Strzegom to kilkaset lat imponującej i bogatej tradycji. Historia i świetność miasta zaklęta w zabytkach przyciąga turystów z najróżniejszych zakątków świata. Zachwycają ich średniowieczne mury obronne, wielowiekowe kościoły i krzyże pokutne usytuowane na terenie całej gminy.

Malownicze położenie Strzegomia i jego dynamiczny rozwój sprawiają, że miasto jest atrakcyjnym miejscem na mapie Dolnego Śląska. Co roku odbywają się tu imprezy promujące najważniejsze wydarzenia w gminie.
Rok 2012 jest dla Strzegomia datą szczególną, składa się na nią bowiem 770. rocznica nadania praw miejskich miastu oraz 10. rocznica nadania tytułu Bazyliki Mniejszej naszemu kościołowi. W tym roku również patroni Bazyliki Mniejszej - św. App Piotr i Paweł zostaną ogłoszeni patronami Strzegomia.

Wszystkie te wydarzenia i rocznice obchodzone są na przestrzeni całego 2012 roku. Za nami Puchar Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego - jedyne w Polsce zawody jeździeckie tej rangi. W dniach 15 - 17 czerwca zapraszamy na Dni Miasta - V Turniej Rajców, Święto Granitu Strzegomskiego i branży kamieniarskiej połączone z letnim Plenerem Rzeźby w granicie. W sierpniu miasto zamieni się w folklorystyczną stolicę Dolnego Śląska, dzięki XXI edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

Wrzesień 2012 - to wielkie jubileuszowe podsumowanie. Koncert "Santo Subito", obchody 15 rocznicy partnerstwa miast Strzegom - Torgau, ogłoszenie patronami Strzegomia św. App Piotra i Pawła. Wielkie koncertowanie na strzegomskim Rynku.

Jubileusz 770 - lecia nadania miastu praw miejskich miastu Strzegom oraz imprezy towarzyszące temu wydarzeniu, będą wspaniałą okazją, aby odwiedzić i poznać nasze miasto. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~patapik 9-06-2012 10:39
Moda na ogłaszanie widzę. Piotr i Paweł to są patronami miasta od 14 w.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group