Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Wielkanocna tradycja

Wtorek, 4 kwietnia 2023, 17:54
Autor: red
Marcinowice: Wielkanocna tradycja
Fot. Piotr Romanowicz
Na taką Niedzielę Palmową Gmina Marcinowice czekała trzy lata.

Po takiej właśnie przerwie udało się zorganizować kolejną, szesnastą już edycję Tradycji Stołu Wielkanocnego. Gospodarzem jarmarku były Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach. W tym roku w współorganizatorem był również Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

Tradycje Stołu to największe tego typu wydarzenie w regionie, w którym udział wzięło ponad czterdziestu wystawców z całego Dolnego Śląska. Wydarzeniem towarzyszącym był konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, w którym wystartowało aż 27 prac.

Hala sportowa zgromadziła w tym dniu prawdziwe tłumy. Odwiedzający mieli okazję skosztować tradycyjnych wielkanocnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, stowarzyszenia i placówki oświatowe. Przygotowane potrawy oraz okazałe palmy oceniały komisje, w skład których weszli m.in. Biskup Świdnicki Marek Mendyk, Poseł na Sejm Marcin Gwóźdź, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Ewelina Szydłowska-Kędziera, Dyrektor KOWR we Wrocławiu Tomasz Krzeszowiec, Dyrektor ARiMR we Wrocławiu Magdalena Salińska, Komendant Powiatowy Policji Andrzej Dobies oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica Roman Bereźnicki.

W świąteczny klimat wprowadziły występy dzieci i młodzieży z Klubu Malucha w Wirach, Publicznego Przedszkola w Marcinowicach, Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Marcinowicach i Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach oraz występy zespołów folklorystycznych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group