Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Wielkanocne przysmaki w Pszennie

Poniedziałek, 25 marca 2013, 9:22
Autor: red.
Pszenno: Wielkanocne przysmaki w Pszennie
Fot. archiwum
To, że Święta Wielkanocne już wkrótce najlepiej można było się przekonać w Pszennie, podczas dorocznego jarmarku wielkanocnego. Na 14 obficie zastawionych stołach można było kupić m.in. ozdoby i upominki świąteczne, wielkanocne baby i mazurki. Były też degustacje i występy artystyczne. Na smakoszy czekało mnóstwo rarytasów.

Gmina Świdnica znana jest z różnorodności kulinarnych specjałów. Tym razem dominowały wielkanocne potrawy, a każdy z 14 wystawców miał się czym pochwalić. Pasztet z dzika, cytryńskie jajeczka, pasztet z królika, żurek staropolski, śledź z imbirem, chleb razowy z ziarnami, kwadratowe jajeczka, nalewka Ale Lipa i wiele innych pyszności mógł spróbować ten, kto odwiedził świetlicę w Pszennie, w sobotnie popołudnie 23 marca. - Jarmark Wielkanocny stał się dla mieszkańców gminy tradycją, która w miły sposób przypomina o zbliżających się świętach. Życzę wszystkim pełnych miłości, radości oraz wzajemnej życzliwości Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie rodzinnym – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Jarmark był więc znakomitą okazją by uzupełnić zawartość koszyka, z którym za tydzień pójdziemy ze święconką. Były więc palmy, baranki, jajeczka i ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. W świąteczny nastrój odwiedzających jarmark w Pszennie wprowadził występ Zespołu „Smyki” pod kierunkiem Anny Trzeciak i Lubomira Szmidt oraz Zespół „ A to heca”.

Organizatorem spotkania w Pszennie był: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Sołecką wsi Pszenno.

Lista wystawców:
KGW w Witoszowie Dolnym
KGW w Pszennie
KGW w Komorowie
KGW w Pogorzale
Klub Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi Dolnej
Świetlica w Komorowie
Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie
Franciszek Jowik – Galeria Malarstwo artystyczne Pszenno
Klub Seniora w Pszennie
Sołectwo Grodziszcze
Stowarzyszenie „Sztafeta Pokoleń” z Grodziszcza
Władysław Szkudlarek kompozycje florystyczno-ludowe
Przedszkole „Bajkowa Dolina” z Pszenna
Barbara Kaczmarek dekoracje

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group