Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wielkanocne rękodzieło

Czwartek, 6 kwietnia 2023, 15:58
Autor: red
Żarów: Wielkanocne rękodzieło
Fot. UM Żarów
„Robić coś pięknego to terapia na wszelkie dolegliwości” – mówią uczestniczki warsztatów rękodzieła, które prowadzone są w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Opiekunem zajęć jest Pani Elżbieta Kulas, która bardzo ceni sobie współpracę z seniorkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- W warsztatach rękodzieła uczestniczy 11 cudownych kobiet, które są zawsze pełne zapału i chętne do nauczenia się czegoś nowego. Spotykamy się raz w tygodniu, w każdy poniedziałek, aby spędzić ze sobą wspólnie czas, wymienić się doświadczeniami, a przy okazji wykonać rękodzielnicze ozdoby. Na warsztatach panuje wspaniała atmosfera. Panie wymieniają się nawzajem wiedzą i odkrywają artystyczne sztuczki. Wykorzystują przy tym różne techniki, bo na wspólnych spotkaniach szydełkujemy, malujemy, ozdabiamy, wycinamy, a następnie wszystkie wykonane własnoręcznie ozdoby zabieramy ze sobą do domu. Dzięki kunsztownej pracy i energii uczestniczek na naszych warsztatach powstają piękne ozdoby, które można chociażby podarować bliskiej nam osobie – mówi prowadząca warsztaty rękodzieła Elżbieta Kulas.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi na warsztatach rękodzieła powstały piękne wielkanocne ozdoby, które uczestniczki prezentowały również na kiermaszu wielkanocnym w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

- Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych, dlatego od kilku tygodni pracowałyśmy na warsztatach przy wykonywaniu ozdób wielkanocnych. Na zajęciach powstały przeróżne zajączki, kolorowe jajeczka, bukieciki z bibuły i wianuszki do przystrojenia mieszkania. Wszystkie są oryginale i niepowtarzalne, ponieważ w wykonanie tych ozdób włożyłyśmy mnóstwo serca. Dla nas seniorek warsztaty rękodzieła, które prowadzone są w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie to prawdziwy wypoczynek twórczy. Bardzo lubimy tutaj przychodzić, bo mamy okazję nie tylko twórczo pracować, ale przede wszystkim miło spędzić swój wolny czas – opowiadają uczestniczki warsztatów rękodzieła w Żarowie.

Początkowo w warsztatach rękodzieła uczestniczyło zaledwie kilka osób, dziś jest ich dwa razy tyle. Chętni seniorzy, którzy chcą spędzić czas kreatywnie, a przede wszystkim we wspaniałej, rodzinnej atmosferze, mogą zapisywać się na zajęcia poprzez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie. Pani Elżbieta Kulas wszystkim uczestniczkom wystawia szóstkę z zajęć ….

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group