• Środa, 19 czerwca 2019
  • Godz. 3:07
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 893
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wielkie budowanie czas zacząć – „Dach nad głową” (edycja druga)

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 7 listopada 2009, 9:16
Aktualizacja: 9:20
Autor: Monika Zięba
Już po raz drugi jedna ze szkół zrobi zakupy za 1000 zł i spędzi dzień pełen wrażeń we Wrocławskim Parku Wodnym. A to wszystko za kilka desek oraz trochę gwoździ, z towarzyszeniem entuzjazmu i artystycznej wizji uczniów szkół podstawowych. Oto recepta na idealny dach nad głową. W ubiegłym roku dla psów, teraz dla ptaków.
Co tym razem zmajstrują dzieci?

Cała Polska buduje Dachy Nad Głową! Świdnickie Leroy Merlin było pierwsze. Teraz pomysł jest kopiowany przez inne hipermarkety w całej Polsce, m.in. w Szczecinie i Kłodzku.
Już za kilka dni akcja wraca do Świdnicy.

100 budowniczych = 25 bud dla 2 schronisk

Czy pamiętacie akcję, którą na zlecenie Leroy Merlin w Świdnicy realizowała Agencja Medialna Arete? W ramach „Dachu nad głową” uczniowie z trzech powiatów – świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego, przygotowywali budy dla psów z dwóch schronisk. Zwarci i gotowi, pełni poczucia misji, z zaangażowaniem malowali, doklejali, przybijali. Na parkingu hipermarketu, co dwie godziny meldowały się kolejne grupy, podzielone na cztery tury.

Ponad setka dzieci, podzielonych na 25 zespołów, w otoczce szczytnej idei pomocy, walczyła o atrakcyjne nagrody. Laurem za ciężką pracę był całodniowy wyjazd dla całej klasy do Parku Wodnego we Wrocławiu oraz bon o wartości 1000 zł na zakupy w Leroy Merlin w Świdnicy. Dzieciaków w ubiegłym roku dopingowali nie tylko klienci sklepu i wychowawcy klas. Aż 12 Patronów Honorowych, czyli samorządów z powiatów: świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego i 9 Patronów Medialnych zdecydowało się objąć pieczę nad akcją. Łącznie „Dach nad głową” promowało aż 21 podmiotów!

Jury – w osobach zbiorowości klientów, dyrektora hipermarketu – Jacka Burdziełowskiego, oraz przedstawicieli schronisk w Dzierżoniowie i Wałbrzychu, za najlepszą budę uznało tę, która została przygotowana przez uczniów z Pastuchowa (gmina Jaworzyna Śląska, powiat świdnicki), pod opieką Barbary Nowak, nauczycielki przyrody. Jak się okazuje, nagroda wprowadziła do szkoły świąteczny nastrój.

- Bon został przeznaczony na elementy dekoracyjne, jak i edukacyjne w naszej szkole. Ze względu na zbliżające się święta zakupiliśmy lampki na choinkę i ozdoby. Dla poszczególnych klas natomiast - tablice korkowe – mówi Beata Nowak. I już deklaruje: - Bardzo chętnie weźmiemy udział w tegorocznej edycji!
Razem zbudujemy więcej!

Tegoroczny „Dach nad głową” planowany jest 14 listopada. Tym razem także wspierają nas media: Wiadomości Świdnickie, Świdnica24, Świdniczka.com, Dzisiaj Świdnica, Radio Sudety, Doba.pl, 30 minut, TV Regionalna, Nowe Wiadomości Wałbrzyskie, NWW24, Walbrzyszek.com, Wałbrzych.info oraz samorządy: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miejski w Świebodzicach, Urząd Miejski w Pieszycach, Urząd Miejski w Wałbrzychu oraz Urząd Miejski w Boguszowie Gorcach. Zasady? Podobne – znowu dzieci budować będą domy dla zwierząt. Tym razem jednak, zamiast bud dla psów – budki dla ptaków. Nie zmienia się nagroda – mali budowniczy walczyć będą ponownie o bon na zakupy oraz dzień pełen wrażeń we Wrocławskim Parku Wodnym.
Skąd pomysł na kontynuację akcji? – To nie tylko kwestia zeszłorocznego sukcesu. Chcemy nadal wzbudzać w najmłodszych wrażliwość i pomóc w kształtowaniu postaw ukierunkowanych na pomoc – wyjaśnia Jacek Burdziełowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group