Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wielkie otwarcie Szkoły Specjalnej

Wtorek, 23 sierpnia 2011, 9:37
Aktualizacja: 9:41
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: Wielkie otwarcie Szkoły Specjalnej
Fot. użyczone
W środę 31 sierpnia o godzinie 11.00 władze powiatu oficjalnie przekażą nauczycielom placówki, jej uczniom i rodzicom klucze do bram nowego obiektu Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Uroczystości zaplanowano na dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Budowa nowego obiektu trwała równo rok i kosztowała budżet powiatu niecałe 17 mln zł.

Dobiegły końca procedury związane z odbiorem nowego kompleksu szkolnego, powiat skompletował już wszystkie niezbędne dokumenty i czeka tylko na ten jeden najważniejszy, pozwalających na użytkowanie obiektu.

- Do dnia rozpoczęcia oficjalnych uroczystości powinniśmy mieć już wszystkie potrzebne pozwolenia i dokumenty niezbędne do otwarcia placówki i przekazania jej gronu pedagogicznemu, nowej dyrekcji i uczniom.- zapewnia Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, która zajmuje się inwestycjami w powiecie.

Obecnie w nowym budynku trwają prace porządkowe. Sprzątane są wszystkie pomieszczenia użytkowe wewnątrz placówki i wokół szkoły. Stanęły już ławeczki, posiano trawę, nasadzono nowe drzewka i krzewy ozdobne. W tym tygodniu w nowe meble i sprzęt szkolny wyposażone zostaną sale dydaktyczne. Większość z nich przystosowana została do przeprowadzania pokazów multimedialnych. Dodatkowo szkoła posiada sprzęt nagłaśniający i własny radiowęzeł. Natomiast w środę montowana będzie sala „Doświadczenia Świata”. Wszystko po to, aby przyszli uczniowie czuli się w nowej szkole jak najlepiej.

- W tym tygodniu przywieziony zostanie także sprzęt do rehabilitacji. Po wielu spotkaniach i rozmowach udało nam się zdobyć sponsora na jego zakup. Środki przekazali nam Kawalerowie Maltańscy z niemieckiego Biberach, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. - informuje wicestarosta Alicja Synowska.

Nowa szkoła jest wyjątkowo imponująca. Zachwyca ciekawy projekt, który przygotowało biuro projektowe Walas z Wrocławia. Wykonawca – konsorcjum firm Prefabrykat i Chwastek – robił wszystko, aby budowa przebiegała sprawnie, szybko i bez usterek.

- Szkoła podzielona została na 5 segmentów. Największy z nich ma aż 39 pomieszczeń a najmniejszy 13. Dla ułatwienia poruszania się po tak dużym obiekcie na ścianach zamontowane zostaną elektryczne tablice informacyjne. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na druk planu szkoły z opisami pomieszczeń oraz broszurki informacyjnej. Materiały rozdane zostaną podczas uroczystości otwarcia obiektu. – wyjaśnia Sabina Cebula.

W programie uroczystości zaplanowano także zasadzenie pamiątkowego drzewka ozdobnego przed wejściem głównym na teren szkoły. Uczniowie otrzymają prezent od Zarządu i Rady Powiatu – tradycyjny dzwonek szkolny. Będzie także przecięcie wstęgi, poświęcenie murów szkolnych przez Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca oraz przekazanie kluczy do bram szkolnych. Na otwarcie jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Dolnym Śląsku zaproszonych zostało wielu znamienitych gości. Swój udział zapowiedziała już wiceminister MEN Lilla Jaroń.

Do nowej szkoły przy ul. Parkowej w tym roku na pewno przeprowadzą się dzieci z budynku przy ul. Jagiellońskiej w Świdnicy i z Bystrzycy Dolnej. Na prośbę rodziców i Rad Pedagogicznych nie będzie natomiast przenosin uczniów z placówek ze Strzegomia i Świebodzic. Docelowo w nowej szkole ma uczyć się ok. 300 niepełnosprawnych uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group