Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wielkie otwarcie tuż, tuż

Czwartek, 17 października 2013, 7:56
Autor: red.
Żarów: Wielkie otwarcie tuż, tuż
Fot. UM Żarów
Dobiegają końca prace remontowe przy budowie boiska lekkoatletycznego przy żarowskiej podstawówce. Żarów jako jedna z szesnastu pierwszych gmin i jedyna w powiecie świdnickim zakwalifikowała się do programu budowy obiektów lekkoatletycznych "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu".

Dziś widać, że pomysł burmistrza Żarowa, który zabiegał o pozyskanie dodatkowych środków finansowych na realizację tej inwestycji był bardzo trafną decyzją. - Znakomite rezultaty programu sportowego "Moje boisko - Orlik" stały się dla nas wzorcem dla tego typu zagadnień. Zostały one powielone, tylko tym razem dla dyscypliny lekkoatletycznej. Jako pierwsza gmina w powiecie świdnickim złożyliśmy wniosek i uzyskaliśmy dofinansowanie w tym programie. Jestem przekonany, że nowe boisko będzie tętnić życiem, wychowa prawdziwe sportowe talenty i będzie miejscem rywalizacji w duchu "fair play" - przekonuje burmistrz Leszek Michalak.

Budowa nowoczesnego boiska kosztowała prawie 800 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy złotych to unijna dotacja, jaką gmina Żarów pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wielkimi krokami zbliża się już finalna część tej inwestycji. Kontynuowane są już tylko prace porządkowe. - Wszystkie prace zostaną ukończone we wcześniej zaplanowanych terminach. Boisko zostało już pokryte warstwą asfaltową ET. Przed nami został jeszcze etap uzbrojenie boiska i dokończenia ogrodzenia tego terenu. Mieszkańcy Żarowa będą mogli szkolić się w lekkiej atletyce już w pełni bezpiecznie - tłumaczy Jacek Harla, kierownik budowy z Konsorcjum Lider-DABRO-BAU Paweł Dąbrowski i Agnieszka Dąbrowska ze Świdnicy, które wygrało przetarg na budowę nowego boiska w Żarowie.

Boisko, które powstaje przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie będzie ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców gminy Żarów. Dopełni ono ofertę zajęć sportowych wraz z boiskiem sportowym Orlik, halą sportową Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz niedawno powstałą ścieżką zdrowia.

Uroczyste otwarcie obiektu lekkoatletycznego w Żarowie realizowanego w ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zaplanowane zostało na piątek, 25 października. W dniu otwarcia o godz. 11.30 pierwszymi użytkownikami nowego boiska będą marszałkowie, parlamentarzyści, lokalni samorządowcy i zaproszeni goście.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group