Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Wielkie świętowanie w Gniewkowie

Sobota, 7 października 2017, 17:20
Autor: red
Gniewków: Wielkie świętowanie w Gniewkowie
Fot. UG Dobromierz
Za nami obchody Jubileuszu 60 – lecia Szkoły Podstawowej w Gniewkowie.

Uroczystości rozpoczęły się od rejestracji Absolwentów i zwiedzania budynku szkolnego, co wywołało szereg wzruszeń i przywołało wiele wspomnień związanych z radosnymi chwilami spędzonymi przez uczniów w murach gniewkowskiej placówki. Następnie społeczność szkolna wraz z orkiestrą Marcina Brassband i pocztem sztandarowym przemaszerowała do kościoła pw. św. Barbary w Gniewkowie, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Św.

Piękna oprawa mszy oraz wygłoszone przez ks. Konrada Polesiaka z głębokim przesłaniem kazanie wprawiło wszystkich w nastrój godnego świętowania. Po zakończonej liturgii grupy uczniów i absolwentów odwiedziły groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, po czym wszyscy wrócili do szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części obchodów.

Ważnym punktem w programie było poświęcenie zmodernizowanego boiska sportowego. Kompleks zewnętrznych obiektów sportowych tworzą obecnie: boisko do koszykówki, siatkówki i badmintona (boisko wielofunkcyjne) o nawierzchni syntetycznej, poliuretanowej oraz boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej do piłki ręcznej i mini cockera. Inwestycja o wartości ponad 360 tys. zł została zrealizowana ze środków budżetu Gminy Dobromierz.

Następnie, rozpoczynając część oficjalną, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego – Krystian Ulbin powitał wszystkich przybyłych na uroczystość gości: posłankę na Sejm RP - Agnieszkę Kołacz – Leszczyńską, posła na Sejm RP - Wojciecha Murdzka, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Ewę Mańkowską reprezentowała Marcelina Zegan, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Tadeusza Samborskiego reprezentowała Emilia Bandrowicz, wójta Gminy Dobromierz - Jerzego Ulbina, radnego Powiatu Świdnickiego - Edmunda Staniewskiego, przewodniczącą Rady Gminy Dobromierz Aleksandrę Luks wraz z radnymi, wiceprzewodniczącą Komitetu Organizacyjnego 60-lecia – Agatę Ślęzak, członka Zarządu Lokalnej Grupy Działania Szlakiem Granitu – Jolantę Brach, sekretarz – Monikę Borysewicz, duchowieństwo na czele z księdzem proboszczem Konradem Polesiakiem, sołtysów Gminy Dobromierz, emerytowanych i byłych nauczycieli Szkoły Podstawowej w Gniewkowie, obecne grono pedagogiczne oraz uczniów, służby mundurowe – przedstawicieli Policji i Straży Pożarnych, dyrektorów szkół i jednostek organizacyjnych gminy Dobromierz, przedstawicieli Związków Zawodowych, przedsiębiorców, rolników, sponsorów, przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych i wszystkich przyjaciół szkoły.

Dyrektor Krzysztof Dziurla wystąpił z przemówieniem skierowanym do wszystkich gości: ,,Ten dzień to czas przywoływania w pamięci koleżanek, kolegów i nauczycieli. Ale także czas wzruszeń i refleksji nad mijającym czasem. Jak powiedziała Lidia Jasińska „Sami tworzymy swoje magiczne miejsca, odwiedzając w nich siebie”. Dla nas tym magicznym miejscem jest ta szkoła.” Dyrektor odwołał się do historii szkoły oraz czasów teraźniejszych, osiągnięć uczniów, działalności nauczycieli i rodziców oraz remontów i inwestycji czy wyposażenia szkoły, o które dba organ prowadzący. Nie szczędził słów podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia tej imprezy. Po pozostałych przemówieniach: wójta Jerzego Ulbina, parlamentarzystów i innych zaproszonych gości, dokonano wręczenia nagród dla uczniów, którzy zajęli najwyższe miejsca w konkursie na logo 60-lecia szkoły. Nagrody i dyplomy wręczyła Elżbieta Baran. Dzieci z najmłodszych klas zaśpiewały balladę o Korczaku, a starsi uczniowie i absolwenci przedstawili scenkę z warsztatów szkolnych w połączeniu z występami zespołu Fire Dance oraz Sol. Część artystyczną przygotowały: Anna Kopecka-Wilk, Albina Rajca–Drozd i Urszula Lipińska. W trakcie przerwy między występami tanecznymi, Sebastian Sukiennik – nauczyciel historii przedstawił rys historyczny.

Grupowym zdjęciem przed budynkiem szkolnym zakończona została artystyczna część uroczystości.

Następnie wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Dzierzkowie. Furorę zrobił przepyszny tort okolicznościowy zakupiony przez Stowarzyszenie „Aktywni Borów-Dzierzków”. Absolwenci odwiedzili ponownie szkołę, gdzie każdy mógł zaopatrzyć się w gadżety jubileuszowe i monografię szkoły. Szkoła była tego dnia do dyspozycji zaproszonych gości. Mogli obejrzeć stare dzienniki lekcyjne, kroniki szkolne, fotografie sprzed lat, mogli w zaciszu pięknie wyremontowanej - starej, ale jednocześnie nowej - szkoły powspominać, porozmawiać, uronić łzę…

Punktem kulminacyjnym Jubileuszu był Bal Absolwentów, który odbył się w świetlicy wiejskiej. Organizacją zabawy zajęło się Koło Gospodyń Wiejskich z Gniewkowa przy współpracy z Radą Rodziców i Stowarzyszeniem ,,Aktywni Borów-Dzierzków”. Uczestnicy balu byli zachwyceni zarówno pięknie przystrojoną salą, pysznym jedzeniem, jak i muzyką, która porywała do tańca.

Piękne słowa podziękowania należą się również dla sponsorów i przyjaciół szkoły, którzy wsparli finansowo lub organizacyjnie przygotowanie Jubileuszu: Zarządowi Powiatu Świdnickiego, Zarządowi Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Ryszardowi Golińskiemu- prezesowi Kopalni Wekom z Kostrzy, Andrzejowi i Mirosławie Sukiennik, Andrzejowi Baranowi - prezesowi RSP Czernica, Krzysztofowi Kołodyńskiemu - radnemu Rady Gminy Dobromierz, Jerzemu Ulbinowi - wójtowi Gminy Dobromierz, pracownikom Urzędu Gminy na czele z sekretarz - Moniką Borysewicz, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu z zastępcą dyrektora Jerzym Limbergerem, Radom Sołeckim z Czernicy, Dzierzkowa i Gniewkowa, Ochotniczej Straży Pożarnej z Gniewkowa, Stowarzyszeniu „Aktywni Borów – Dzierzków”, Kołom Gospodyń Wiejskich z Gniewkowa i Dzierzkowa, Radzie Rodziców, Gronu Pedagogicznemu i Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w prace Komitetu Organizacyjnego Obchodów 60-lecia na czele z zastępcą przewodniczącego - Agatą Ślęzak.

Obchody 60 - lecia były pierwszą tak urozmaiconą różnymi formami i atrakcjami imprezą jubileuszową. W imieniu przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Krystiana Ulbina i dyrektora Krzysztofa Dziurli dziękujemy raz jeszcze wszystkim osobom, które uczestniczyły w tak ważnej dla społeczności szkolnej uroczystości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group