Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Wielski sukces szkoły w Strzelcach

Piątek, 14 czerwca 2019, 9:30
Autor: red
Strzelce: Wielski sukces szkoły w Strzelcach
Fot. UG Marcinowice
Przygotowany, pod kierunkiem ambitnych nauczycielek Joanny Zawady i Barbary Kielar, projekt pod nazwą „Majowe warsztaty nowych technologii” znalazł się w gronie laureatów I miejsca oraz uzyskał wysoką lokatę punktową spośród 142 aplikujących projektów z całego kraju.

Całkiem niedawno Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięła udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Cyfrowa Majówka” promowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Przygotowany, pod kierunkiem ambitnych nauczycielek Joanny Zawady i Barbary Kielar, projekt pod nazwą „Majowe warsztaty nowych technologii” znalazł się w gronie laureatów I miejsca oraz uzyskał wysoką lokatę punktową spośród 142 aplikujących projektów z całego kraju. Kapituła projektu „Cyfrowa Majówka” doceniła pomysłowość, zapał i chęci w promowaniu nowych technologii.

Ten niebywały sukces szkoła zawdzięcza profesjonalnemu przygotowaniu wniosku projektowego oraz jego realizacji. Ważnym atutem była współpraca wielu środowisk oraz wsparcie rodziców, seniorów, lokalnej społeczności i władz Gminy Marcinowice z Wójtem Stanisławem Leń na czele.

Już niedługo uczniowie otrzymają robota edukacyjnego, a grupa 30 dzieci z placówki weźmie udział w profesjonalnym warsztacie programowania prowadzonym przez trenerów-edukatorów z Klubów Młodego Programisty.

Zachęceni sukcesem nauczyciele i uczniowie nie poprzestają na laurach, już planują przystąpienie w przyszłym roku do działania z jeszcze większym zapałem. Wszystkim zaangażowanym dyrektor, nauczyciele i uczniowie dziękują za wsparcie projektu i zachęcają do korzystania z dobrodziejstw cyfryzacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group