Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wiemy, co wybrali mieszkańcy Strzegomia

Czwartek, 1 listopada 2018, 13:12
Aktualizacja: 15:14
Autor: red
Strzegom: Wiemy, co wybrali mieszkańcy Strzegomia
Fot. UM Strzegom
W dniach od 26 do 28 października br. mieszkańcy Strzegomia mogli oddawać swoje głosy na dwa projekty zgłoszone do realizacji w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom.

W głosowaniu udział wzięło 270 mieszkańców. Mogli oni wybierać pomiędzy dwoma zadaniami: „III etapem remontu i modernizacji podwórka położonego w centrum miasta, między ulicami Boh. Getta, Świdnicką, Krótką, Ogrodową a Rynkiem” oraz „Siłą kobiet – siłownią dla każdej z nas”. Zdecydowaną większość głosów, bo aż 179 zdobył projekt związany z remontem podwórza i to on będzie realizowany w przyszłym roku. Za siłownią zagłosowało natomiast 91 mieszkańców.

Wyjątkowo w tym roku nie głosowano na projekty małe, które zgłoszono do budżetu obywatelskiego, ponieważ zmieściły się one w puli środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Przypomnijmy, że będą to następujące przedsięwzięcia: lampy hybrydowe przy garażach na Koszarowej, urządzenie mobilne (zakup zestawu nagłaśniającego) przekazane pod opiekę Strzegomskiego Centrum Kultury, zadaszenie placów zabaw przy ul. Paderewskiego i ul. Polnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group