Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Wierczornica – Polaków drogi do niepodległości

Niedziela, 9 grudnia 2018, 11:43
Aktualizacja: 11:45
Autor: red
Strzelce: Wierczornica – Polaków drogi do niepodległości
Fot. UG Marcinowice
W Szkole Podstawowej im. K.K.Baczyńskiego w Strzelcach odbyła się uroczysta wieczornica z okazji obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie szkoły spotkali się z Panem Wójtem Stanisławem Leń, przedstawicielami władz Gminy Marcinowice oraz dyrektorami placówek oświatowych i kulturalnych, pracownikami samorządowymi, rodzicami, swoimi nauczycielami i mieszkańcami Strzelec.

W ten wyjątkowy wieczór, przy świetle palących się świec, goście obejrzeli program artystyczny i etiudę teatralną, nawiązujące do przełomowych momentów z historii Polski. Uczniowie odczytali także kilka ciekawych wspomnień tych, którzy pamiętali rok 1918. W występ młodzieży włączyły się przedstawicielki Rady Gminy Marcinowice: Pani Bożena Lema, Pani Stanisława Gerus i Pani Danuta Maślany. Panie zaśpiewały popularne pieśni patriotyczne - te same, które nie odstępowały naszych żołnierzy
w najtrudniejszych momentach walki o wolność. Wszystkiemu towarzyszyła specjalnie przygotowana oprawa muzyczna, nadająca temu wydarzeniu niezwykła aurę.

Uroczystość była podsumowaniem szkolnych i gminnych obchodów jubileuszowych. Wieczornica pozostawiła głęboką refleksję dotyczącą zarówno uroczystości, jak i całego, niezwykłego 2018 roku – roku 100 - lecia odzyskania niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group