Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1193
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Wierzbna usatysfakcjonowana

Wtorek, 3 sierpnia 2021, 13:15
Autor: red
Wierzbna: Wierzbna usatysfakcjonowana
Fot. UM Żarów
Kolejna droga dojazdowa na terenach wiejskich doczeka się remontu. Gmina Żarów otrzymała dofinansowanie na modernizację drogi w Wierzbnej.

W piątek, 30 lipca wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko oficjalnie przekazał promesę na kwotę 157.500 złotych na remont drogi dojazdowej w Wierzbnej. W ramach otrzymanego dofinansowania wyremontowana zostanie droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej. Zadanie realizowane będzie przy wsparciu budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ze środków na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

– Dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środków od Marszałka Województwa Dolnośląskiego z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych oraz zaangażowaniu środków własnych każdego roku przybywa wyremontowanych dróg na wsiach. Potrzeb w tym zakresie jest jeszcze dużo, wiele dróg na terenach naszych wsi, czeka na kompleksowy remont. W tym roku nową drogę asfaltową zyska ulica Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa nowej drogi ruszy zapewne jesienią. Wcześniej ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group