Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wigilia „Serca” – przyjaciele nie zawiedli

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 19 grudnia 2009, 10:15
Aktualizacja: Niedziela, 20 grudnia 2009, 9:36
Autor: JoKa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Grubo ponad setka dzieci zasiadła do suto zastawionych stołów w luksusowej Sali bankietowej Hotelu Park. Na maluchy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” i zaprzyjaźnionych organizacji czekały świąteczne pyszności i bogate paczki. Nie zabrakło znakomitych gości. Przybyli nawet z Afryki. A życzenia składali biskup Ignacy Dec i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

„Serce” od początku istnienia, czyli od 20 lat, co roku celebruje świąteczne spotkania. Od 10 dzieci są zapraszane przez Hotel Park. I to właśnie od podziękowań złożonych na ręce współwłaścicieli – Krystyny i Jerzego Jankowskich – zaczęła się wielogodzinna uroczystość. W oczekiwaniu na św. Mikołaja nikt się jednak nie nudził.

Dzieci gorąco oklaskiwały małych artystów ze świetlicy socjoterapeutycznej przy kościele pw. Św. Andrzeja Boboli i z zespołu „Serduszka”. Na koncert złożyły się kolędy i piosenki świąteczne. Marek Michalak, który był założycielem i wieloletnim prezesem „Serca”, przedstawił wszystkim niezwykłego Gosia. Do Świdnicy przyjechała siostra Andżelika Tabuła, misjonarka od 18 lat pracująca w Afryce. Zakonnica jest także Kawalerem Orderu Uśmiechu. Do grona odznaczonych w piątek dołączyła Małgorzata Gambrych. Dzieci były świadkami pasowania i własnoręcznie wyciskały dla odznaczanej sok z cytryny.

Dopiero po 2 godzinach pojawił się św. Mikołaj. Mógł obdarować dzieci dzięki wielu pomocnikom. Bogate prezenty – dokładnie według zamówień złożonych w listach – dostały dzieci z „Serca” w Świdnicy i Żarowie, z ośrodka w Bystrzycy Górnej, z przykościelnej świetlicy i 15-tu podopiecznych Danuty i Franciszka Kawków.

O co prosiły dzieci? – Niestety, znów o ubrania i buty – martwi się Marek Michalak. - W ubiegłym roku przeważały zabawki, teraz znów brakuje podstawowych rzeczy. Rzecznik zapowiedział, że ubóstwo wśród dzieci już w przyszłym roku doczeka się rzetelnej diagnozy i będą podejmowane konkretne działania, by pomóc nie tylko świdnickim maluchom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Dominik.H 23-12-2009 16:55
Bylo glupio
~Zzag 25-12-2009 1:28
Piękna i cenna impreza - jak co roku. Brawo. Jak dobrze, że komuś jeszcze się chce.
~Mikołaj 27-12-2009 23:40
Świetny pomysł uszczęśliwiania innych. Serce - jak zawsze na najwyższym poziomie. Patron i założyciel - nie zawiódł, jak zawsze na swoim miejscu. Brawo! W przyszłym roku też proszę o jakiś list dziecka z Serca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group