Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wigilia w gminie

Piątek, 20 grudnia 2019, 7:12
Aktualizacja: 12:14
Autor: red
Gmina Świdnica: Wigilia w gminie
Fot. Gmina Świdnica
To nasza tradycja, że w okresie oczekiwania na Narodzenie Jezusa spotykamy się, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia.

Żeby być blisko siebie i podziękować sobie nawzajem. Niech w tym wyjątkowym czasie, nie zabraknie nam miłości oraz wzajemnych rozmów i niech samorządy pozostaną samorządami. Z takim przesłaniem zwróciła się do przybyłych gości, wójt gminy Teresa Mazurek, podczas dorocznego spotkania wigilijnego.

Tradycyjne spotkanie opłatkowe odbyło się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy. Wzięli w nim udział samorządowcy ze Świdnicy i powiatu świdnickiego, a także przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych, radni, mieszkańcy gminy, przedstawiciele firm oraz instytucji z którymi na co dzień współpracują władze gminy Świdnica. W świąteczny nastrój zaproszonych gości wprowadził występ kolędników ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.
- Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym. To słowa Jana Pawła II. Zawsze się zastanawiamy, co jest w tych dniach najważniejsze. Myślę, że najważniejszy jest człowiek. To, że możemy ze sobą nawzajem być, złożyć sobie życzenia, podziękować, czasami przeprosić. Nikt w tym okresie nie może nie być otoczony ciepłem, radością, miłością, dlatego pozwólcie, że w tym dniu złożę serdecznie podziękowania za kolejny rok naszej współpracy i pracy – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Syn Boży stał się człowiekiem, aby okazać nam swoją miłość, której tak czasem brakuje. I Święta są po to, by ta miłość, życzliwość się odrodziła. Człowiek jest najważniejszy - mówił biskup diecezji świdnickiej Ignacy Dec.

Bywa czasem tak, że w zabieganiu, w codziennych troskach, w waśniach, które nas dzielą nie zauważamy miłości, która narodziła się w Betlejem i tej naszej wspólnej miłości. Niech te święta będą świętami miłości – mówił Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group