Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wigilia z biskupem w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich

Poniedziałek, 26 grudnia 2011, 10:14
Aktualizacja: Wtorek, 27 grudnia 2011, 8:18
Autor: red
Świdnica: Wigilia z biskupem w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich
Fot. użyczone
Od 21 lat członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich spotykają się przed Bożym Narodzeniem, by przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Od początku istnienia Kurii Świdnickiej gościem przedsiębiorców jest JE ks. Bp Ignacy Dec. 21 grudnia w hotelu Piast Roman nie zabrakło ani jego, ani innych szacownych gości.

- Przede wszystkim dziękuję za to, że wciąż chcecie spotykać się z waszym biskupem – żartował biskup. Przypomniał, że zbliża się rocznica najważniejszych urodzin w dziejach świata. Podkreślił, że najważniejszy w nadchodzących świętach jest klimat miłości, której człowiek potrzebuje do szczęśliwego życia.

- Dziękuję wam za wasze dokonania, za waszą działalność na rzecz regionu, społeczeństwa. Ten jest bowiem naprawdę bogaty, kto dużo daje. Ekonomia potrzebuje etyki. Nie tylko biskupi i kardynałowie, ale i mądrzy ekonomiści mówią, że obecny kryzys gospodarczy jest konsekwencją kryzysu moralnego, efektem braku przestrzegania zasad w tej sferze życia. Życzę więc wam, byście ten wektor etyki uwzględniali prowadząc wasze firmy. Bowiem etyka jest potrzebna w każdej sferze życia – w kulturze, sztuce, a także gospodarce – mówił do uczestników kolacji Bp Ignacy Dec.

Wszystkim życzył bożego błogosławieństwa i tego, by nowo narodzony Jezus zawsze prowadził ich dobrymi drogami.

Życzenia złożyli także inni goście – prezydent Wojciech Murdzek, starosta Zygmunt Worsa, wójt Teresa Mazurek oraz członkowie honorowi SPiKŚ: były poseł i wojewoda Henryk Gołębiewski, szef dolnośląskiej loży BCC Marek Woron i Jerzy Ignaszak, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Teresa Mazurek wręczyła Edwardowi Szywale symboliczny orzech kokosowy, który ma być dobrym talizmanem na „kokosowy rok” i zaprzeczeniem trudnym czasom.

Edward Szywała, prezes SPiKŚ, dziękował kolegom za okazaną w mijającym roku życzliwość i wsparcie.
- Życzę wam, byście byli aktywni, byście działali na rzecz innych, byście zawsze czuli się potrzebni. Dawanie to ogromny dar. Ale przede wszystkim życzę wam zdrowia, bo można mieć piękne marzenia i plany, ale gdy nie ma zdrowia, niczego nie uda się osiągnąć – podkreślał Edward Szywała.

W czasie wieczoru był oczywiście czas na wspólną modlitwę, wysłuchanie Ewangelii wg. św. Łukasza, która przypomniała historię narodzenia Jezusa i wspólne kolędowanie. Tradycyjnie już piękną polską pastorałkę „Oj Maluśki…” odśpiewał sam biskup i to w całości!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group