Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wigilijne spotkanie w Jaworzynie Śląskiej

Niedziela, 23 grudnia 2018, 7:43
Aktualizacja: 10:45
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wigilijne spotkanie w Jaworzynie Śląskiej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Coroczną tradycją gminy Jaworzyna Śląska jest spotkanie wigilijne organizowane w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia.

Tegoroczna Wigilia odbyła się w nowej sali sportowej. Przestronny obiekt sprostał oczekiwaniom, co było istotne, gdyż w tym roku do wspólnego stołu usiadło około 250 mieszkańców.

Przygotowanie wieczerzy, dla tak dużej liczby osób nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie wielu osób, przede wszystkim pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, grup funkcjonujących przy Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej, Koła Emerytów i Rencistów, pracowników Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz wolontariuszy-uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek oraz pomoc przy podawaniu posiłków.

Wieczerzę rozpoczęła modlitwa, którą poprowadził ks. wikary Mariusz Kubik. Następnie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Wszystkim przybyłym życzenia świąteczne złożył również Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz. Wreszcie nadszedł czas na spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw i pysznych ciast. Spotkanie wigilijne umilił występ artystyczny przygotowany przez najmłodszych mieszkańców gminy. Na zakończenie każdy otrzymał upominki, przygotowane przez Gminę Jaworzyna Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group