Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bojanice: Wigilijno–noworoczne spotkanie sołectw

Wtorek, 8 stycznia 2013, 15:47
Aktualizacja: 0:04
Autor: red.
Bojanice: Wigilijno–noworoczne spotkanie sołectw
Fot. użyczone
Życzę dużo szczęścia i zdrowia na ten cały Nowy Rok – mówiła na siódmym już spotkaniu wigilijno–noworocznym w Bojanicach wójt gminy Teresa Mazurek.

Spotkania świąteczno-noworoczne organizowane przez sołectwa w pierwszych tygodniach stycznia każdego roku, na stałe wpisały się w kalendarz gminnych uroczystości. Zawsze gromadzą one licznie przybyłych mieszkańców wsi, zyskują nową oprawę choreograficzną, a czasem są okazją do zaprezentowania nowych talentów. Pierwsze spotkania opłatkowe w Lutomi i Bojanicach miały miejsce w miniony weekend.

- Cieszę cię, że po raz siódmy mogę z Państwem uczestniczyć w tym wydarzeniu. W tym roku obchodzimy je w młodej bojanickiej parafii, wspólnie z proboszczem tutejszej parafii, Ks. Maciejem Martynkiem. Państwa obecność jest dowodem na to, że tego typu spotkania są potrzebne. One zawsze integrują lokalną społeczność - mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Wspaniale przygotowane widowisko, pełne głębokich myśli, pięknych kolęd było okazją dla gości i widzów do przeżycia czegoś wyjątkowego, tak potrzebnego nam wszystkim w okresie przygotowań do Świąt Bożego narodzenia.

Jak zawsze na zaproszonych gości czekały przysmaki przygotowane przez panie, które aktywnie działają w Kole Gospodyń Wiejskich w Bojanicach i przez cały rok czynnie biorą udział w imprezach gminnych i powiatowych. Obecna na spotkaniu wójt gminy Świdnica, życzyła wszystkim dużo zdrowia i radości w każdym dniu nadchodzącego roku.

W najbliższych tygodniach spotkania świąteczno-noworoczne odbędą się w sołectwach: Pszenno, Boleścin, Gogołów, Lutomia, Komorów, Krzczonów, Bystrzyca Górna, Bystrzyca Dolna, Witoszów Górny.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group