Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Panków: Wiosenne porządki w sołectwie

Czwartek, 9 maja 2013, 15:55
Aktualizacja: 15:58
Autor: red.
Panków: Wiosenne porządki w sołectwie
Fot. UG Świdnica
Każdego roku, z nadejściem pierwszych dni maja mieszkańcy Pankowa przystępują do wiosennych porządków. Tak już jest od ponad 30 lat.

- Każdy z nas chciałby mieszkać w ładnym, schludnym i czystym sołectwie. Każdy z nas lubi, gdy na podwórkach i ulicach panuje ład i porządek. Niestety, znikający śnieg odkrył nagromadzone pod nim puste butelki, papiery, worki foliowe oraz inne odpady. Dlatego też od kilkudziesięciu lat mieszkańcy Pankowa sprzątają nie tylko własne posesje, ale i te dostępne dla każdego. A po co? Aby na wsi żyło się przyjemnie. Podobnie jak w ubiegłym roku zebraliśmy cały kontener śmieci – mówi Franciszek Adamski, sołtys wsi Pankowa.

2 maja, pomimo nie najlepszej pogody mieszkańcy Pankowa, zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnie sprzątali wieś. Usunięto ziemię zgromadzoną po zimie przy krawężnikach chodników, odchwaszczono skwery, wycięto krzaki, skoszono trawniki, naprawiono sprzęt, uporządkowano plac zabaw, plac wokół świetlicy wiejskiej i remizy OSP. Dzieci pozbierały plastikowe butelki z okolicznych rowów. Młodzież pomalowała przystanek i wykosiła teren wokół boiska. Na zakończenie odbyło się tradycyjnie grillowanie i omówienie planów na następne akcje porządkowania wsi.

Jak można zauważyć dbałość o estetykę otoczenia wśród mieszkańców Pankowa nie sprowadziła się do jednorazowej akcji, lecz stała się całoroczną praktyką i obyczajem mieszkańców. Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group