Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Wiosenny Dolnośląski Finał Biegów Przełajowych – Roztoka 2018

Sobota, 5 maja 2018, 11:26
Aktualizacja: 11:28
Autor: red
Roztoka: Wiosenny Dolnośląski Finał Biegów Przełajowych – Roztoka 2018
Fot. UG Dobromierz
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce była współorganizatorem i gospodarzem Wiosennego Dolnośląskiego Finału Biegów Przełajowych. Po organizacji jesiennego finału szkoła po raz drugi w roku szkolnym 2017/2018 otrzymała możliwość przeprowadzenia tej dużej imprezy biegowej.

Tak jak w poprzednich latach do Roztoki przybyło wielu uczestników z Dolnego Śląska. Do zawodów przystąpiło ponad 470 zawodniczek i zawodników rywalizujących na dystansach od 400 do 3000 metrów w 14 różnych kategoriach wiekowych. Jak co roku startujący prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy.

Ze szkoły w Roztoce wystartowało łącznie 46 uczniów. W tym roku w imprezie wojewódzkiej wzięli również udział najmłodsi uczniowie z klas I-III, dla których było to zebranie cennego doświadczenia rywalizując ze starszymi rocznikami. Wiosenny Dolnośląski Finał okazał się dla szkoły bardzo udany pod względem organizacyjnym i co najważniejsze sportowym. Dwójka naszych reprezentantów: Paula Bodziany z klasy gimnazjalnej IIIb zajęła 4 miejsce w biegu na dystansie 1200 metrów, a Rafał Lichota z klasy gimnazjalnej IIIa, zajął 5 miejsce na dystansie 1500 metrów. Były to najlepsze miejsca wśród wszystkich naszych biegaczy oraz najlepszy wynik na poziomie wojewódzkim odkąd jesteśmy gospodarzem Finałów Dolnośląskich. Wspomniana dwójka otrzymała pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody ufundowane przez portal biegowy Treningbiegacza.pl. Bardzo blisko uzyskania miejsc nagradzanych (przypomnijmy 1-6) były dwie uczennice klas podstawowych - Maja Borysewicz z klasy VII zajęła 7 miejsce na dystansie 400 metrów, a Oliwa Jaworska z klasy IVa również na takim dystansie 8 miejsce.

Przygotowaniem i opieką uczniów na zawodach zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Gracjan Perełka i Aleksandra Dolecka. Cała impreza przebiegła w doskonałej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wyjechali zadowoleni i chętni do ponownego przyjazdu do Roztoki.

Serdeczne podziękowania dla współorganizatorów: Dolnośląskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, a także strażaków OSP z Roztoki i Gniewkowa oraz WOPR Wałbrzych za zabezpieczenie imprezy i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy zawodach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group