Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wiosenny turniej w bule

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 9:06
Aktualizacja: 22:08
Autor: red.
Żarów: Wiosenny turniej w bule
Fot. archiwum
Kto jeszcze nie widział, jak fachowo gra się w bule, mógł to zobaczyć podczas wiosennego turnieju, który po raz pierwszy zorganizowali na żarowskim bulodromie studenci z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na boisku w sobotę, 25 kwietnia seniorzy z Żarowa spotkali się z drużynami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Świdnicy, Bielawy, Nowej Rudy i Dzierżoniowa.

Choć, żarowscy zawodnicy to już profesjonaliści w tej dyscyplinie sportowej, bo sam turniej również wygrali, rywalizacja była bardzo zacięta. - Ze wszystkich sąsiadujących Uniwersytetów Trzeciego Wieku tylko Żarów dysponuje profesjonalnym boiskiem do gry w bule. Dlatego tak dużo chętnych osób przyjechało dziś do nas, aby nie tylko grać i dopingować swoje drużyny, ale również zobaczyć, jak wygląda prawdziwy bulodrom - mówiła w trakcje pierwszego wiosennego turnieju Krystyna Markiewicz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

Uczestnicy zawodów w bule rozegrali cztery rundy. Poziom był bardzo wyrównany, jednak w finale niespodzianki nie było. Pierwsze miejsce zajęli studenci z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, drugie wywalczyli seniorzy ze Świdnicy, trzecie miejsce przypadło drużynie seniorów z Nowej Rudy, na czwartej pozycji znaleźli się słuchacze z Bielawy, a listę nagrodzonych zamykali uczestnicy z Dzierżoniowa. Bez względu jednak na końcowe wyniki najważniejsza była dobra zabawa. - Jesteśmy już drugi raz na zawodach w bule, ale pierwszy raz w Żarowie. Bardzo nam się podoba. Dziś jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju i z każdej imprezy sportowej staramy się przywozić trofea - cieszyli się studenci z bielawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Danuta Szeremeta i Andrzej Zuzański.

Przypomnijmy, że bulodrom w Żarowie powstał z inicjatywy seniorów. To oni byli pomysłodawcami tego boiska. Pomysł tak bardzo spodobał się burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, że już w kilka tygodni po wspólnych rozmowach do użytku mieszkańców oddane zostało kolejne sportowe boisko w Żarowie. Tak profesjonalny obiekt wzbudził również zainteresowanie innych studentów. - Nasi studenci zawsze dobrze bawią się na takich imprezach. Dziś jest nas wyjątkowo dużo, bo tak dużą grupę ciężko jest zorganizować na sportowe zawody. Przyjechaliśmy jednak po to, aby korzystać z tak pięknego obiektu. Nie mamy u siebie takiego boiska, dlatego tym bardziej cieszymy się, że tutaj jesteśmy - podkreślała Anna Szczepan studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nowej Rudy.

Fundatorem pierwszego wiosennego turnieju w bule była Fundacja Banku Zachodniego WBK w Warszawie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group