Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wiosna, ach to TY!

Poniedziałek, 23 marca 2015, 8:49
Aktualizacja: 13:51
Autor: red.
Żarów: Wiosna, ach to TY!
Fot. UM Żarów
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny rozpoczął się w Żarowie z przytupem. Młodzi Żarowianie z wielkim zainteresowaniem obserwowali zaćmienie słońca, bo w końcu następne dopiero w 2026 roku! Wychowawcy i pedagodzy we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Żarów dołożyli starań, aby uczcić pierwszy dzień wiosny.

Zamiast wagarować, jak to w tym dniu przystało uczniowie szkół zaprezentowali swoje talenty. A trzeba przyznać, że potencjału im nie brakowało! - Jak co roku nasza szkoła z radością wita wiosnę. I choć wiosna zawitała do Żarowa nieco wcześniej, cieszymy się, że oficjalnie jest razem z nami. Spotykamy się dziś na przyszkolnym boisku, żeby zaprezentować wszystkie swoje, być może jeszcze nieodkryte, talenty. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły maszerowali wesołym korowodem przez Żarów z marzannami i wesołymi wierszykami. Były też gorące tańce w wykonaniu uczniów starszych klas. I oczywiście obserwacja niecodziennego zjawiska, zaćmienia słońca. Szkoła Podstawowa w Żarowie nie wagaruje, w pierwszy dzień wiosny , zawsze dobrze się bawi - relacjonuje Urszula Rurarz dyrektor żarowskiej podstawówki.

Wiosnę w Żarowie witali jednak nie tylko najmłodsi mieszkańcy. Grupa mieszkańców Żarów zorganizowała wiosenną przejażdżkę dla wszystkich amatorów dwóch kółek. Rowerzyści nie zawiedli i właśnie w ten sposób zaakcentowali pierwszy dzień wiosny.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group