Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Witaj wiosno! Czas na topienie Marzanny!

Niedziela, 20 marca 2011, 19:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 marca 2011, 6:26
Autor: GrA
Świdnica: Witaj wiosno! Czas na topienie Marzanny!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przed nami pierwszy dzień najpiękniejszej pory roku. Jutro pierwszy dzień wiosny i popularny wśród uczniów Dzień Wagarowicza.

Znaczna część świdnickich uczniów zapewne zgodnie z tradycją wybierze się jutro na wagary. Wielu pozostanie jednak w szkolnych murach. Bo i szkoły dziś już inaczej obchodzą to święto. Do lamusa przeszło popularne jeszcze kilka lat temu topienie, czy palenie Marzanny. W świdnickich szkołach stawia się teraz na naukę poprzez zabawę.

Zgodnie z tradycją w świdnickim Zespole Szkół Mechanicznych pierwszy dzień wiosny to święto nauki. W tym roku VIII Festiwal Nauki odbędzie się pod hasłem „Nauka jako fascynująca przygoda. Obyś nigdy nie przestał(a) się dziwić”. A świdnicki Mechanik wszystkich zainteresowanych w swe progi zaprasza od 9.00 do 13.30. Więcej: W Mechaniku o UFO, tajemnicach II wojny światowej i odnawialnych źródłach energii.

Po garść wiedzy w pierwszy dzień wiosny można się też udać do Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Już po raz kolejny świdnickie gimnazjum będzie bowiem gospodarzem Targów Szkół Ponadgimnazjalnych, na których szkoły zaprezentują swoje osiągnięcia oraz profile kształcenia. Impreza ma być alternatywą na Dzień Wagarowicza. Więcej: Gimnazjalisto wybierz się na VII Targi Szkół Średnich.

Pozostałe szkoły stawiają w tym dniu raczej na rozrywkę. Świdnicki Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych wśród swoich uczniów spróbuje wyłowić najróżniejsze talenty. Pod hasłem odkrywamy talenty pierwszy dzień wiosny upłynie także w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 6. Placówka otrzymała właśnie certyfikat „Szkoła Odkrywców Talentów” nadawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

A Ty jak spędzisz ten wyjątkowy pierwszy dzień wiosny? Zapraszamy do podzielenia się w komentarzach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group