Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Witoszów z laurami

Sobota, 28 maja 2016, 6:50
Aktualizacja: 7:35
Autor: opr. red.
Świdnica: Witoszów z laurami
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Być może wielu spośród was to przyszli radni, a może i szefowie gminnych samorządów – mówiła wójt gminy do uczestników IX konkursu o Laur Młodego Samorządowca. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ma za zadanie przybliżać uczestnikom tematykę samorządu terytorialnego na przykładzie gminy Świdnica.

Do rywalizacji stanęło 9 drużyn 3 osobowych (6 ze szkół podstawowych i 3 z gimnazjum). Kilkuetapowy konkurs obejmował wiedzę z zakresu działalności i kompetencji samorządu, wiedzę o samorządzie gminy Świdnica oraz wiadomości na temat naszego regionu – podkreślała Krystyna Kwaśnik, dyrektor SP w Witoszowie Dolnym, gospodarz konkursu.

Nowością tegorocznych zmagań było przygotowanie stoiska – punktu informacji turystycznej, gdzie za pomocą różnych środków należało zaprezentować walory historyczno-turystyczne gminy. W ciągu 3 minut uczestnicy musieli przekonać jury dlaczego właśnie tak wyobrażają sobie Punkt informacji Turystycznej o gminie Świdnica.

Kolejne konkurencje to quiz multimedialny z wiedzy samorządowej za pomocą pilotów interaktywnych, rozwiązywanie krzyżówki z hasłem, rozpoznawanie obiektów i miejsc, na podstawie zdjęć oraz wykazanie się znajomością osób zajmujących kierownicze stanowiska w Urzędzie Gminy.

Ostatecznie statuetka LAUR MŁODEGO SAMORZĄDOWCA w kategorii szkół podstawowych powędrowała do Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, a III uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie. Na IV miejscu uplasowała się drużyna ze SP w Bystrzycy Górnej, V ze SP w Lutomi Dolnej, a na VI ze SP z Grodziszcza.

W kategorii placówek gimnazjalnych: I miejsce zdobyło gimnazjum w Witoszowie Dolnym, II miejsce gimnazjum w Lutomi, a III gimnazjum w Pszennie.

Na 9 edycji konkursu, aż sześciokrotnie laury za wiedzę o samorządzie gminnym wędrowały do Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Wręczenie statuetek dla finalistów odbędzie się podczas XXVIII sesji Rady Gminy Świdnica, 2 czerwca br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group