Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Wizyta Erasmusowych gości w Jaroszowie

Środa, 22 maja 2019, 17:13
Autor: red
Jaroszów: Wizyta Erasmusowych gości w Jaroszowie
Fot. UM Strzegom
Od 13 do 18 maja 2019 r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie po raz pierwszy gościł 19 uczniów i 16 nauczycieli z Hiszpanii, Estonii, Włoch i Francji w ramach realizowanego od września 2018 r. projektu „YES +” będącego jednym z wielu unijnych programów edukacyjnych Erasmus+.

Przygotowania do tak dużego przedsięwzięcia trwały już od kilku miesięcy. Poprzedzone były wyjazdami uczniów i nauczycieli do Francji i Hiszpanii. Koordynatorkami projektu są nauczycielki: Joanna Pietras i Monika Bytnar – Gołembiowska.

W drugim dniu pobytu przyjaciół z Erasmusa, przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1–5 przygotowali program artystyczny, w którym pokazali nie tylko swoje zdolności taneczne, ale i wokalne. Goście zwiedzili także szkołę i jaroszowski kościół, a wieczorem dzieci zostały zaproszone przez Rodziców na piknik na posesji Państwa Justyny i Krzysztofa Kowalczyków w Jaroszowie.

Plan pobytu Gości był bardzo atrakcyjny, ponieważ przygotowano wyjazdy do Zamku Książ, arboretum w Wojsławicach i do Wrocławia. Dzieci brały także udział we wspólnym sadzeniu pelargonii, które upiększyły szkołę.

Piątek – 17 maja – wypełniony był atrakcjami turystycznymi, z których słynie Strzegom. Gra terenowa po mieście pokazała uroki miasta. Goście zostali również przyjęci w miejskim ratuszu przez skarbnik gminy – panią Lucynę Jurek.

Kolejny etap zwiedzania miasta rozpoczął się na dziedzińcu CAS „Karmel”, by później wspiąć się na taras widokowy na Górze Krzyżowej, a kilkugodzinny pobyt w Strzegomiu zakończono w firmie „Granex”, gdzie ciekawe „kamieniarskie” historie opowiadał pan Krzysztof Skolak.

Wieczorem, na podwórku szkolnym, odbył się pożegnalna uroczystość „Erasmusowej Rodziny”. Podczas oficjalnej części burmistrz – Zbigniew Suchyta wraz dyrektor szkoły – Beatą Jankiewicz wręczyli nauczycielom i uczniom certyfikaty potwierdzające udział w polskiej części projektu „YES+”. Wśród gości byli także: radna – Krystyna Lewicka, ks. proboszcz Marek Krysiak i sołtys wsi – Zofia Rułka.

Podziękowania otrzymali także Rodzice, którzy gościli w swych domach dzieci z różnych krajów. Zaangażowanie Rodziców i ich współpraca z gronem pedagogicznym była dowodem doskonałych relacji, które zostały docenione przez nauczycieli zagranicznych.

To dopiero półmetek realizacji projektu „YES+” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie, który zakończy się za rok w Estonii. Korzyści płynące dla uczniów z realizacji zadań ogrodniczych i rękodzielniczych są niezmierzalne. Uczniowie mają okazję nie tylko ćwiczyć język angielski, ale także znaleźć motywację do jeszcze bardziej intensywnej nauki języka obcego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group