Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wizyta Starosty Powiatu Bergstraße w Powiecie Świdnickim

Czwartek, 21 kwietnia 2016, 7:17
Aktualizacja: Piątek, 22 kwietnia 2016, 7:51
Autor: opr.red.
Świdnica: Wizyta Starosty Powiatu Bergstraße w Powiecie Świdnickim
Fot. użyczone
W dniu 12 kwietnia 2016 r. odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Tegoroczna edycja konkursu została poświęcona 15 leciu partnerstwa powiatów Świdnickiego i Bergstraße.

Gościem honorowym oraz przewodniczącym jury konkursu był Starosta Powiatu Bergstraße Christian Engelhardt, który oceniał uczestników podczas drugiego etapu konkursu: prezentacji multimedialnych pn. „Ambasadorowie Powiatu Bergstraße”. W konkursie wzięło udział 31 uczestników. Nagrody główne, którymi jest wyjazd do Powiatu Bergstraße otrzymało 5 finalistów konkursu.

Starosta Christian Engelhardt wziął udział w spotkaniu z Starostą Piotrem Fedorowiczem oraz Wicestarostą Zygmuntem Worsą, które zostało poświęcone omówieniu planów współpracy partnerskiej powiatów w roku bieżącym. W ramach programu wizyty w naszym powiecie, Starosta Engelhardt zwiedził Kościół Pokoju w Świdnicy, Świdnicki Rynek oraz Fundację Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group