Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wizyta strażaków z Żarowa w niemieckim Birk

Sobota, 1 lipca 2017, 17:34
Autor: red
Żarów: Wizyta strażaków z Żarowa w niemieckim Birk
Fot. UM Żarów
Uroczysta msza święta, poświęcenie nowego wozu, pokaz sprzętu strażackiego, liczne podziękowania i gratulacje. Tak wyglądał jubileusz 85–lecia funkcjonowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Birk w niemieckim Lohmar, w którym uczestniczyli również żarowscy druhowie.

W podziękowaniu za wieloletnią współpracę strażacy z Żarowa podarowali swoim kolegom druhom pamiątkowe statuetki oraz symboliczną makietę wozu strażackiego.
- Cieszymy się, że razem ze strażakami z Lohmar świętowaliśmy ten wyjątkowy jubileusz 85-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Birk. W uroczystościach uczestniczyło 12 strażaków z gminy Żarów, na czele z Gminnym Prezesem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żarowie Grzegorzem Opiołą oraz Komendantem OSP Żarów Ireneuszem Zadylakiem. Wizyta upłynęła w bardzo serdecznej atmosferze. W ramach jubileuszu strażacy otrzymali od władz miasta Lohmar nowy wóz strażacki MAN, który z pewnością będą wykorzystywać w swojej codziennej służbie. Uczestniczyliśmy także we mszy świętej w kościele katolickim, która odprawiona została w intencji wszystkich druhów. Ponadto, nasza delegacja została zaproszona, wspólnie z druhami z Birk, na wizytę do Państwowej Straży Pożarnej w Bonn, gdzie został zaprezentowany sprzęt przeciwpożarowy. Takie regularne, naprzemienne wizyty służą nie tylko wymianie doświadczeń, ale również integracji i wzajemnemu zacieśnianiu więzi międzyludzkich kolejnych pokoleń strażaków OSP - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group